Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schwartz

    addikt

    válasz Strezi #14 üzenetére

    Ne zavarjon, hogy 4k-ban csak 60Hz-en fog mukodni a 120Hz-es panel es igen, tudom, hogy mivel eszik...
    HDMI 2.0-val nem eleg a savszel a 4k 120 frame-hez. (TV adas, allokep engem nem erdekel, ha arra gondoltok, hogy ott megvan a 120frame/s akkor legyen)

    [ Szerkesztve ]

    If he dies, he dies.

  • Piftuka

    veterán

    válasz Strezi #16 üzenetére

    :K Örülök, hogy Yani és Te értitek, hogy mire utaltam fentebb! :R

    Igazság szerint "házimozi megszállottként", filmgyűjtőként kicsit szomorúsággal tölt el, hogy amikor manapság egy televízióról esik szó, akkor a felhasználók többsége rögtön az "okosfunkciókról", HDMI 2.1 protról, Freesynch támogatásról, telepített applikációról, böngészőről, stb. kezd beszélni.

    Lám, többen itt is arra asszociáltak, hogy engem biztosan a cikkben főszereplő tévé konzolos, vagy PC-s játékok során mutatott képességei érdekelnek.

    Pedig, számomra az a fontos, hogy a Blu-ray gyűjteményem filmjeit a lehető legjobb mozgásmegjelenítés mellett tudjam megtekinteni.

    Vagy éppen szeretném, hogy a focimeccset nézve folyamatos "svenkelést" produkáljon a kamera.

    Bizony oda jutott a világ, hogy a felhasználók egy jelentős része számára manapság egy televízió említése során ezek fel sem merülnek.

    Pedig alapvetően egy mozgókép megjelenítőről beszélünk.

    Hát a "3:2 pulldown", az artifaktokkal "teleszemetelt" kép, a judder, a stutter már "smafu"? :)

    És érdekesen működik az emberi elme.

    Amikor a cikk egy több százezer forintos, egyébként minden szempontból remek képminőséget adó, 60 Hz-es LCD televízióról szól, akkor rögtön jön a "savazás", hogy "így rossz, úgy rossz, elavult, gagyi"...

    Aztán megjelenik egy cikk, egy 60 Hz-es OLED tévéről, és megy az áradozás, hogy "hííí, hóóó... frankóság, alig várom, és csak fél millióba kerül"... :N

    Gondoljuk csak át... az OLED technológia mindig a "prémium" fogalmával együtt kerül említésre.
    És akkor itt ez a Hisense készülék, amely képes 60 Hz-es panellel megmérettetni magát a prémium televíziók között...

    Mindezt ráadásul olyan technológiával párosítva, amely számára még 120 Hz-es panellel is kihívás a megfelelő mozgásmegjelenítés. (Szaggatás szempontjából az extrém alacsony válaszidő a "sample & hold" technológia alkalmazásával éppen "önmaga ellen dolgozik".)

    Az RTings vonatkozó táblázatában pedig kiválóan látható, hogy bár elérhető a piaci kínálatban mindig egy-két olyan 60 Hz-es tévé, ami mozgásmegjelenítésben "megfelelő" értéket (nem "jót", vagy "kiválót"!) produkál a különféle interpolációs eljárások segítségével, összességében a gyengébben sikerült 120 Hz-es panel implementációk is jobb eredményt produkálnak.

    Hát mindezek miatt "ciki" egy 60 Hz-es OLED tévével kirukkolni 2021-ben.

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák