Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ElEvEn11

    senior tag

    Csodálatos, hogy mennyi szakember van köztetek, aki egészen biztosan tudja, hogy ez egy baromság és meg fog bukni. :U Ebből számomra tisztán látszik, hogy jobban tudjátok, a jövőbe láttok és egészen biztosan végeztetek piackutatást is róla, plusz vannak marketingismereteitek és tapasztalatotok is a területen, hogy ezt így nem lehet majd eladni. ;) :C Imádom!
    Nem tisztem megvédeni a MS-ot (főleg a mostani balfék bugsorozat farvizén), de könyörgöm; biztos, hogy ez akkora faszság? Egészen biztosak vagytok benne, hogy nem tanultak az előző bukásokból? :U

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz SP4C3 #10 üzenetére

    Nézd; meglátjuk. Nem értek veled teljesen egyet, de ezért is írtam az előző hsz-emet.
    A marketinges szerintem is külön állatfaj. Grafikusként sokszor találkozom velük és hát... Nehéz na.
    Most Dániában tanulok, öreg fejjel (46) Digital Concept Development-et. A piackutatás, a user research, a user journey megismerése, a felmerülő problémák feltárása, alap minden egyes fejlesztésnél. Otthon nem ez volt a gyakorlat sokszor. Tervezz valami faszát/művészit/amit-a-megrendelő-akar és aztán alakítgatás hetekig, majd végső terv kint a piacon és csodálkoznak, hogy nem hatékony. Persze megvolt az ellenpélda is, de akkor szinte mindig csapatmunkáról volt szó és általában ügynökségi melóban van ez, ahol több szakma is össze tud és kell dolgozni. Egy ekkora cégnél, mint az MS is tutira így van ez. Megnézték a piacot is. A cikk is utal erre. Szóval ez most annyira nem hiszem, hogy légből kapott. A párom gépe is 2-in-1 kihajtható, rajztáblaként is funkcionáló gép, de a Win10 konkrétan nem használható vele rendesen. Erről az oldalról is abszolút megértem ezt az irányt.
    Szóval a piackutatást és a marketingest, azért ne vedd feltétlenül egy kalap alá. ;) Nekem is kell piacot és felhasználói igényeket kutatnom, mégsem vagyok marketinges. ;)

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz t72killer #13 üzenetére

    Csak a sztori kedvéért osztom meg, mert eszembe jutott a "mennyire "súlyos a helyzet" a fejekben," kitételedről az egyik friss fejlesztés, amit csinálok. Éppen egy itteni weboldalhoz tervezek egy olyan kezelőfelületet, ami gyakorlatilag egy mobil alkalmazáshoz hasonló és kb külön rétegként futna az oldalon, amikor mobil eszközről böngészel rajta. A UI egy olyan menürendszer, ami kinyilik az oldal tartalma felett, hogy kényelmesen, egy kézzel is tudd kezelni és egy gomb körül van több más gomb még (dialer menu). Van egy keresés funkció, ami szintén egy dedikált gombot kapott a menürendszerben. Na a tesztnél kiderült, hogy van olyan, aki ezt nem is látja és leírta a visszajelzésnél, hogy miért nincs jól látható helyre téve és egyértelműsítve, hogy ez a keresés funkció és miért nem látható akkor már mindenhol. Egyrészt ez egy réteg a weboldal tartalma felett, ami kinyitható, miközben a weboldal továbbra is látszik egy szürkítés mellett és alapból mindig lehet görgetni a tartalmat, amíg a fő menügomb ugyanott marad a képernyő alján de nem zavar a böngészépsben, másrészt meg ugyanazt a kvázi egyezményes, nagyító ikont használtuk, amit kb mindenhol a keresés funkcióhoz társítanak. Agyam eldobtam, amikor olvastam a visszajelzést. A célközönség 20-35 közötti. Szóval még az sincs, hogy nem ismerik az mobil eszközöket vagy nem láttak ilyet korábban. Még panaszkodott is a felhasználó, hogy sajnos csak a megadott időn túl találta meg a funkciót. :C :D Szóval igen: van baj a fejekben néha. :D

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz Chaser #15 üzenetére

    Ha hosszú távon nem tanulnak a hibákból, akkor megbuknak és tönkremennek. :K
    Azért jól látszott már korábban, hogy tanultak a hibákból, de mindig lehet újabbakat elkövetni. ;)
    Ominózus hibahegy a frissítésekkel pl., ami alapvetően abból fakadt, hogy elbocsájtották a régi tesztelőgárda jelentős részét, a fizikai tesztkonfigok számát szintén visszavették és átálltak virtuális gépekre, meg erre a Windows Insider programra és azt gondolták, hogy a Power User is képes olyan feedback-et adni, mint egy rutinos, veterán tesztelő. Itt az eredmény. Most lépnek vissza kettőt, hogy korrigáljanak. Vonatkozó cikk itt, ha érdekel.
    Nagy cégnél majdnem természetes, hogy több a hibalehetőség. Az ikonoknál is ez lehet az ok feltételezem. Az meg tuti, hogy piackutattak róla, csak más kérdés tudni a felhasználói értékeléseket, véleményeket (már amennyiben egyáltalán használható adatokat kapsz tőlük és nem csak valami hadoválást, ahogyan Power User kontra Tester esetében előbb) és megint más azokat figyelembe venni. ...és ugyebár megint visszamutathatnék itt is az előző bekezdésre. Szerintem bőven benne van ez is. :U

    [ Szerkesztve ]

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz SP4C3 #27 üzenetére

    "Egyre többen és többen szállnak fel a linux vonatra, remélhetőleg ez a növekvő tendenciát mutató user bázis..."
    Tényleg nem trollkodni szeretnék veled, csak ősztinén kíváncsi vagyok valami hitelesnek mondható felmérésre, adatokra erről. Van? Mert alapvetően szeretem a Linux és a szabad szoftver gondolatiságát, de nem látom, hogy az az általad említett terjedés/növekedés változott volna bármi az elúlt 10, de már talán 15 évben.

    [ Szerkesztve ]

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

  • ElEvEn11

    senior tag

    válasz NandoXXL #34 üzenetére

    Így korrekt. Nézd (és ismétlem, kiemele és aláhúzom, hogy nem védeni akarom az MS-t, csak kicsit realistábban hozzáálni mint egyből szardobálni, mert MS) én úgy látom, hogy a Win7-tel eléggé helyre tudták állítani a reputációjukat és nem nagyon emlékszem az elmúlt 6-9 évből kék halálra. Talán egy eset volt. Ez az előzőekhez hasonlóan remek. Éppen a tesztelési metódusuk javított ezen, aztán ezt most jól elcseszték és hibát hibára halmoznak megint a frissítésekkel, ami minimum felháborító 2019-ben.
    Másrészt meg a nagy cégek átka, hogy kurva nagy vízfejük lesz egy idő után. A vállalati rendszer és hierarhia sem feltétlenül kedvez a hatékonyságnak. Szóval van baj, de azért az MS sem az ördög. Ahogyan a többi nagy IT cég sem, csak kurva nagyon, rohadtul pénzt kell termelniük a részvényeseknek és így tovább. Ez elég a hibák megágyazásához, ami persze nem menti fel őket. De mondom; ettől még nem az ördögök. Ne essünk neki egyből a "szövőgépeknek", mert azok léteznek.
    Végül; ezzel együtt is nehéz tolerálni bizonyos dolgokat. Említettem a hibákat, te is mondtál párat, de lehetne még találni. ...és nem csak az MS-nél. ;)

    Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

Új hozzászólás Aktív témák