Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pakriksz

    őstag

    hajrá! intel kapja a szopóálarcot, desktop pc biznisz zuhan, a legnagyobb vásárlója az epl is otthagyná, végre közeledik az idő hogy az elavult x86-tól a monopol desktopprociktól megszabaduljunk :) és lehetséges legyen a desktop pc bizniszbe egy új belépő (most nem az, mert az intel úgy is izomból lezúzza).

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz schawo #33 üzenetére

    A mai armok teljesítményvilága az, hogy azonos teljesítményt 25%-al kisebb fogyasztással hoznak, alacsonyabb áron mint egy x86.

    Ha lenne értelme az abszolút teljesítményre is rá tudnak menni, de nincs. Lásd az amd-t is lenyomja az intel a pénzével és a trükkjeivel, pedig annak van egy pár százalékos részesedése deskopon. Na most az armnak nincs, na meg a játékok és egyéb programok is jelenleg még x86ok.
    Először az intelt kell legyengíteni, utána lehet a desktopon változtatni. Az egy szép álom hogy valaki csinál egy jó cpu-t és lenyomja az intelt. Nem úgy van az. Az erősebb kutya... elve érvényesül, ha a szegmensben egy szinte monopolcég van.

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz schawo #38 üzenetére

    úgy jön ide hogy abban jobb az arm. Tehát ha lenne értelme egy teszem azt 4x akkora magokkal rendelkező 4x olyan gyors armot gyártani, akkor gyártanának... de nincs mert mobil eszközökbe az alacsony fogyasztás a lényeg, a teljesítmény rovására. intel mellett pedig nem tudnak megmozdulni desktop piacon akkor sem, ha gyártanának egy destop i7-eket verő 10w-os tdp-s csoda procit.... Mert az intel befenyíti a kereskedőket, pc gyártókat ahogy az athlonoknál is tette és nem fognak vásárolni ilyen csodaprocit, na meg az x86-ra írt programok sem futnának rajta(nem is engedné az intel még az emulációt sem).

    Tehát itt nem nemtudásról van szó, hanem nem akarásról...

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz NGA #63 üzenetére

    nem kell belinkelni, a task manager baromságokat mér :)

    Futtass egy régi 1 szálú programot, arra is azt fogja írni hogy egyenlően van terhelve az összes mag.

    Én írtam magamnak egy kis végtelen ciklusos tesztprogramot. 4 magos procin 1 szálon indítva kiírta a task manager hogy mindegyik mag 25%-on van terhelve(pedig csak 1 mag van 100%-on, tudom mert én írtam a programot), és a teljes terhelés 25%... 2 szálon már mind 50%, és így tovább.

    Valam nagyon hozzávetőleges sacc értéket számol, ki tudja hogyan.

    A legmegbízhatóbb a többszálúság megnézésére, hogy ha egy program használatakor 100%/magszám környékén tanyázik a terhelés (érdemes a folyamat terhelését megnézni), az bizony 1 szálú nagyrészt. Ha ettől jelentősen eltér akkor TALÁN nem.

    Nálad az a 60% azt jelenti, hogy csutkára nyom 1 magot (50%), és a másik magon meg a rendszerfolyamatok futnak (10%).

    [link]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz Sir Ny #67 üzenetére

    Az intel azért piacvezető, mert:

    -alapból az volt, ugyan is az ibm pc-hez kezdetben kizárólagosan gyárthattak procit, és a jogok is övék
    -az is maradt mert az alternatív gyártóknál (amik csak a monopolium ellenes törvény miatt voltak életbentartva) élet-halál ura volt.
    -elhitették a zemberekkel, hogy csak az ő cpu-juk jó, a többi hulladék dzsunka másolat.
    -aztán jött az amd, kicsit túlnőtt a csicskás szerepen, jobb cpukat gyártott. Persze a zemberek nagy részét ez nem érdekelte, mert az intel (pentium) a jó, amd hulladék. Ezért ugye jöttek az inteles kedvezmények azoknál a cégeknél akik nem gyártottak amd-s cuccot, amin biztos lehet viccelődni, csak hogy el is ítélték őket emiatt, igaz vicc szerű birságokat kapott az intel. De ez csak évekkel később történt meg, az AMD a jó kis athlonok fejlesztésébe ölt pénzből nem sokat láttott, hiszen akármilyen jó volt, alig nőtt a részesedése, az intel trükkjeinek köszönhetően, az elmaradt bevétel miatt kevesebb fejlesztés az amd-nél, a kevesebb fejlesztés miatt lecsúszás, amitől még kevesebb fejlesztés...

    Szóval az intel azért piacvezető, mert mindig is az volt, és az erősebb kutya... és a fost is el tudja adni (pentium4, atom). ;] Versenyt nem sokat tapasztalt, most fog talán.

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz NGA #73 üzenetére

    Ha nem a task managert nézed, más program is ugyan onnan szedi a marhaságot (a kerneltől).

    "Nekem volt Athlon-os laptopom, 1 hét után eladtam, annyira vacak volt, Melegedett mint a barom, és zabálta az energiát. Ugyanolyat vettem intelbe, és messze jobb volt." na hát erről beszéltem, a "zemberek" így gondolkodnak.

    Az nem merült fel, hogy a laptop gyártó egyszerűen elcseszte a hűtést?
    Főleg azért mert az amd fénykorában az úgy volt, hogy bizony az azonos intel p4-ek sokkal többet fogyasztottak, főleg a prescottok, és még gyorsak sem voltak (athlon64-hez képest konkrétan lassúak voltak), na meg a 3x-os ár is ott volt. Nem véletlenül dobták az egész p4 vonalat a kukába, de azért beszedtek belőle jó sok pénzt, az "okos" vásárlóközönségnek köszönhetően.

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz Alchemist #74 üzenetére

    nem lesz több, évek óta így megy... növekszik az armok teljesítménye nem is kicsit, de a fogyasztás 1-2w körül marad. Nem is olyan rég 1-2w-t fogyasztott egy 1 magos a6, ma meg kb ugyanennyit egy 2 magos, magonként is sokkal nagyobb teljesítményű a9.

    Az az x86-ra jellemző hogy alig tudnak teljesítménynövekedést elérni azonos fogyasztással.

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz Alchemist #80 üzenetére

    ezek tdp-k, hiteles max fogyasztások... ha nem hitelesek, megszivatják a gyártót a hatóságok (meg a userek)...

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz Male #105 üzenetére

    "Egy magos A9 @ 1GHz, egy 624x352-es xvidet nem tud szaggatás mentesen lejátszani procierőből, én ezt tapasztaltam, emlékeim szerint ugyan ezt viszi már egy 366-os Celeron is."

    Akkor rosszul tapasztaltad, mert az én A7-es 800mhz-s telefonom izomból viszi az xvidet (nincs rajta semmilyen formátumra hw gyorsítás), h264-el már nem birkózik meg.

    Ugye nem hd xvidet próbáltál, mert az persze hogy nem viszi. De azt egy 366-os celeron sem. Sőt szerintem rosszul emléxel, mert sd xvidre is már kevés a celeroncs. divx-et talán még elvitte, de xvidet tuti hogy nem.

    Egyébként arm és arm között is van különbség. Pl a tegrák arról híresek hogy sokmagosak, és olcsók... viszont 1 magjuk sokkal gyengébb mint mondjuk egy exynos magja.

    [ Szerkesztve ]

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

  • pakriksz

    őstag

    válasz Male #109 üzenetére

    nekem a telefonomban pontosan egy Broadcom BCM21553 van ARMv6 utasításkészlettel 832mhz-n. Nuku hw gyorsítás. Most kivágtam egy részletet egy xvid filmből 640x 242 1 mbit körül, "szabvány" sd 16:9-es xvid. Röccenés nélkül megy. De próbáltam már nagyobb függőleges felbontású 4:3-as videot is, annál is ez a helyzet.

    Szóval vagy valami hulladék romod van ami felszabálja az cpu-t (sámsung, hátécé bugui), vagy valami nagyon gagyi videolejátszóval próbálkozol.

    Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés