Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Toth_Jani #4 üzenetére

    De majd a közmű számlákhoz hasonlóan részletezni kell majd azt, hogy mennyit spóroltál. Nettó pártpropaganda az egész.

    Majd 1 meg 2 év után ott lesz, hogy ezreket spóroltál, de 10 év múlva is ott lesz, hogy 2015-től mennyit spórolt neked állam bácsi. Aztán mikor nyugdíjba mész, ott virít majd 40 év távlatából, hogy egy használt Suzuki árát hagyta a zsebedben az állam. Gyerekekre tovább örökölve a számlákat meg 190 év múlva egy rozoga panellakás árát.

    Nem értem miért kell folyton fanyalogni és nem hinni vallásos áhitattal a rezsicsökkentésben...

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Kékes525 #14 üzenetére

    A gazdasági szabályozók viszont már ott feladják a verseny generálásának valós szándékát, amikor olyan homályos jogalkotói szándék mögé bújnak, mint a "nemzeti érdekek". Ez egy megfoghatatlan valami és bármit jelenthet, bármire rá lehet mondani, hogy a "nemzet érdeke".

    (#18) bambano: "milyen piaci forrás az, amit normálisan szociális kedvezményekre lehet felhasználni?"

    Ott van az ingyenesen elérhető televíziózás, amelyben kereskedelmi adók is helyt kapnak. Ez elvileg alanyi jogon jár mindenkinek, de a digitális beltéri egységet meg kell venni (ha nem támogatja a TV készülék). Ezt szociális alapon ingyen is megkaphatják a rászorulók.

    Amennyire a konzultációt követtem, itt is valami ilyesmiről lenne szó. Bekötik az internetet ingyen, de korlátozott lenne a tartalmakhoz hozzáférés. Benne lenne néhány közösségi oldal, közmédia, kereskedelmi hírportál. Szóval melegágya a cenzúrának, majd jól eldönthetik odafönt, hogy mit lehet ingyen olvasni és mit nem.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz E.Kaufmann #48 üzenetére

    "Nekem minek építik?"

    Én meg a számos felsőoktatási intézmény közül csak az egyikbe jártam. A többihez már ki is lehetne küldeni a buldózert.

    Megjegyzés: Nem a stadionépítési lázat legitimálom, csak az érved hibájára hívnám fel a figyelmet.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Tigerclaw #76 üzenetére

    "Most sajnos nem csak hogy drága sok helyen a netszolgáltatás, de még lassú is, mert nem fejlesztenek."

    Tipikus 22-es csapdája. Mire fejlesszenek ha nem számolhatnak reális időn belül megtérüléssel? Értem én, hogy a Telekom egy szarszemétnépnyúzómulti, de az éremnek két oldala van. Egy olyan régióba százmilliókat befektetni, ahonnan ez belátható időn belül az előfizetési díjakból nem fog visszajönni nem több masszív buktánál.

    Azon is érdemes elgondolkozni miért nincs konkurencia: Talán mert mások sem akarnak abba a régióba befektetni, nem érné meg ezen cicaharcolni árharcolni az előfizetőkért.

    Mellesleg ahol pár évvel ezelőttig éltem, ott a víz- és csatornadíj az országos legnagyobbak között van. Nem ugyanannyit fizettem köbméteréért, mint a legtöbben az országban. Pedig nagy település Budapest mellett, de trükkös a fekvése és drága az infrastruktúra fenntartása.

    De a telekommunikációs vonalnál maradva azt is megnézhetjük, hogy hol van több kakaó a mobilnet lefedettségben (nagyobb forgalmat bírnak a cellák, több az adótorony, stb). Persze, hogy a nagyobb városoknál és nem Pusztaröcsögföldén a semmi közepén.

    Sajnos van ilyen.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz tatararpad #78 üzenetére

    Minekután a vezetékes internetért alapvetően a sebesség után állapítják meg a havidíjat, ezét jogos az a felvetés is, hogy az fizessen többet, akinek gyorsabb az elérése. Persze ez szép gondolat, csak valahogy a valósággal nem mindig találkozik a már leírt infrastrukturális/gazdasági okokból.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz tatararpad #80 üzenetére

    Én ezzel tisztában vagyok, pont ezt a gazdaságosság kérdéskört feszegettem én is.

    Fogyasztóként teljesen rendben van, hogy valaki azon háborog, hogy ugyanannyit (vagy többet) fizet a szar netért, mint akinek tízszer gyorsabb meg stabilabb elérése van a nagyvárosban. De attól még ez így van és nem biztos, hogy azért, mert a szolgáltató kizsákmányolókapitalistakutya, hanem mert nem lehet az adott területen gazdaságosan szolgáltatni vagy éppen infrastruktúrát fejleszteni.

    Egy sor más szolgáltatásra is igaz ez, vegyük csak a tömegközlekedést. Nekem Budapesten sokkal jobb minőségű szolgáltatás jut azonos pénzért, mint vidéken, ahol nem 5 percet vársz a következő buszra ha lekésed, hanem mondjuk egy órát vagy kettőt és nem 200 métert kell sétálnod a megállóig hanem 3 kilométert.

    Van ilyen. Ha lehetne gazdaságosan üzemeltetni, vidéken is lenne BKK szintű szolgáltatás. De nem lehet, így nincs.

    (Most abba ne menjünk bele, hogy mi közpénzeket felemészt a BKK vezetése által elkövetett hibák és mulasztások betömködése, csak maradjunk az egyszerű példánál).

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Rickazoid #88 üzenetére

    "De ez is szubjektív indok, hisz a befektetés megtérülése nem kérdés, csak a megtérülés ideje az."

    És akkor már nem lehet financiális szempont? Te például befekteted úgy a munkádat a munkahelyeden, hogy nem vagy abban biztos, hogy ki tudnak időben fizetni?

    "Arra meg lehet azt mondani, hogy beérhetnék kevesebb tiszta haszonnal is a nagytőkések... csak hát az nem kapitalizmus lenne, hanem idealizmus"

    Nem feltétlenül idealizmus. Még a kapitalizmusban is megvan a helye a non-profit tevékenységeknek, de egy nyereségorientált vállalkozástól (lényegében te is az vagy, mert nem ingyen dolgozol) ilyet remélni az igazi idealizmus.

    Tény egyébként, hogy az állam a játékszabályok felügyelőjeként tehet azért, hogy a telekom szektor többet fektessen be az elmaradott régiók fejlesztésébe, de az aligha várható el, hogy ezért cserébe ne kapjanak semmit. Lehetnek ezek mondjuk kedvezmények, mint például az energiahatékonyságot növelő beruházások után sok országban.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Rickazoid #90 üzenetére

    "Az én munkámnak nem része a vagyonom egy részének kockáztatása."

    Ez nem igaz. A vagyonodhoz hozzátartozik a munkaerő, amit te bérbe adsz (ráadásul a készségek megszerzése is került neked valamibe, mondjuk egy diplomába, ami szintén befektetés). Ráadásul kockáztatsz is, amikor nem előre kéred a pénzt a munkáért.

    "De ha az lenne, az "időben" kifizetés nem jelentene semmit, ha tudnám, hogy a befektetés megtérül"

    Ha egy cégről az a hír járja, hogy előfordulhat a késedelmes bérkifizetés, akkor nem mész oda. Elemezted a kockázatot és inkább úgy döntesz nem dolgozol ott, ha fennáll az esély, hogy kettő, három, akárhány hónap csúszással jutsz a béredhez. Ez akkor is igaz, ha 10 éve dolgozol ott és menet közben került szar helyzetbe. Jönnek az előjelek, hogy esetleg a cég nem tud egy ideig fizetni, akkor lelépsz, mert nem kockáztatsz. Az ígéreteket, hogy valamikor lesz pénzed nem tudod megenni és nem tudod számlákra fordítani. Nagyon nem mindegy, hogy mikor kapod meg a jussod a munkáért (befektetésért).

    Visszatérve a telekom szektorhoz: Tegyük fel, hogy a szolgáltató kalkulál valamit a megtérülés idejéről. Mi van akkor, ha ez hosszabb, mint a kiépíteni kívánt technológia várható élettartama? Mi van ha az jön ki, hogy mire megtérül a beruházás, már elavult lesz?

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz djculture #96 üzenetére

    Nekem a fűtés- és villanyszámlán is csak minimális a "rezsicsökkentés jóváírás", mert energiahatékony lakásban élünk a párommal.

    Az egész egy nagy humbug. Nem a közműveink drágák, hanem a béreink szarok. Ráadásul minden rezsicsökkentésre fordított erőfeszítést a háztartások energiahatékonyságának növelésére kellene fordítani.

    Párom nagyszüleinél úgy van 26 fokra fűtve télen a panellakás, hogy a nyílászárók fémből vannak, besüvít rajtuk a szél és egyéb hőszigetelés sem létezik. Gondolhatod mennyi energia pocsékolódik el a semmire. De legalább ott virít a számlán, hogy milyen sokat megtakarít nekik az állam.

Új hozzászólás Aktív témák