Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #16939776 #36 üzenetére

    Picit placebónak hangzik, mert (tudtommal) csak a GOP modul frissül, amit csak az alaplapi firmware (UEFI) használ (és csak EFI boot módban, tehát mikor nem emulál legacy BIOS-t a CMS-el) arra, hogy megjelenítse a Setup-ot, boot szövegeket/logókat, stb, de aztán átveszi a szerepét az OS (pl. wíndóz).

    Szóval, ha pl. régi az alaplap (még szó szerint BIOS van rajta, nem UEFI firmware), vagy BIOS módban boot-ol az OS (így lett telepítve az OS és engedélyezve van a Setup-ban a CMS), nincs is szerepe a GOP-nak (nem töltődik be).

    Ugyan így ki is törölheted a GOP-ot a VGA ROM-jából, ugyan úgy működni fog tovább minden, ha BIOS módban (vagy igazi BIOS-al) boot-olsz, illetve EFI módban is sokszor sikeres lesz, csak a Windows és VGA driver betöltődésig nem látsz semmit a kijelzőn.

    Ugyanakkor nem vagyok 100% biztos, hogy csak a GOP frissül, nem ástam bele magam mélyebben, mint hogy összevetettem a ROM mentéseket előtte és utána egy szoftverrel (lásd screenshot pár hozzászólással lentebb).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák