Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz orion1025 #186 üzenetére

    két okból vagyok opel fanatikus:
    - jelentős részben azért, mert nem tudok jobbat.
    - másrészt attól, hogy zömében full fapad autókat adtak el, árulnak ők rendeset is.

    egyébként a családban sok opel van, és elégedettek vagyunk vele. egy szempont volt még: életemben egyszer szerettem volna új autót. mire ezt az autót leharcolom, addigra olyan öreg leszek, hogy rendes autóval már közveszélyes leszek, addigra már valami szőrmekalapos nagypapás autóra kell gyűjtenem.

    van egy astránk, az asszony jár vele, eléggé full fapad környéki, sose volt vele semmi baj. 20 éves lesz nemsokára (sajnos az autóról beszélek :P ). az előző autóm egy vectra, most töltötte a 15-öt, nekem az volt a tökéletes autó annak ellenére is, hogy volt egy-két kisebb hibája. megbízható volt, lehetett úgy használni, hogy évente egyszer belöktem a márkaszervizbe, hogy csináljanak meg rajta mindent, utána egy évig ment hiba nélkül. élveztem vele minden kilométert.

    a mostani autómat úgy vettem, hogy bejártam a környékbeli kereskedések zömét. mercit nem veszek két okból: annyi pénzem nincs, és nem vagyok még elég öreg hozzá. bmw-t meg audit nem veszek két okból: annyi pénzem nincs, és nem szeretném, hogy "abba" a kasztba asszociáljanak. különben is a bmw-k megbízhatósága jelenleg a béka segge alatt van a bánya mélyén. toyotát néztem, hát az borzalmas, ahogy kinéznek, nincs bennük rendes motor, helykínálat nulla, és külön rühellem, ha bemegyek egy szalonba és fél óra alatt a visszaköszönésig se jutnak el. fordot néztem, a fiesta meg a fóka nekem kicsi, a mondeóban elférnék, de az is elég fapadosan nézett ki a vectra után, meg nem is tetszett a kínálat. a mustang, a fóka rs meg a kia stinger az tetszene, csak ahhoz még bőven kellett volna örökölnöm... fóccvágenem volt, azt mégegyszer nem, a honda accordot már nem árul, civic meg erősen nem tetszik... néztem suzukit is, csak annak olyan őrületesen el van szállva az ára, hogy szalonig már nem mentem el.

    ráadásul a mostani modellek zömét rögtön kilőttem azzal, hogy nekem az autó nyomokban hasonlítson a zsigulira. tehát nem suv, nem crossover, nem aszfaltterepjáró, nem minibusz, nem egyterű, stb. hanem szedán, lehetőleg öt ajtóval. nagyjából egy autó maradt, ami lehetett volna jó, de nem néztem meg, az a pözsó 407-es aktuális megfelelője.

    úgyhogy a végére gyakorlatilag maradt az astra. csak az astrában borzasztóan zavart, hogy az az autó direkt gagyi. látszik rajta, hogy úgy van megcsinálva, hogyha átülsz az insigniába, érezd a különbséget. eredetileg nem akartam insigniát, mert nagy, nehéz dög, és nem tetszett a műszaki tartalma. úgyhogy jóóó sokáig volt az az érzésem, hogy nekem nem gyártanak autót. azután egyszercsak bedobták a gsi-t. és akkor sok idő után először volt, hogy megnéztem a specifikációt és elcsöppent a nyálam.

    ha most elémraknának három autót: a vectrámat új korában, a vectrámat most, meg az insigniát, kimagaslóan az új vectra nyerne. hogy a mostani állapotú, 15 éves vectra vagy az insignia a jobb autó, az már erősen véleményes... ezek a mostani autók en-bloc rakás csavar, hogy moderálási határ alatt maradjon a szóhasználatom :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák