Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Brutforsz

    aktív tag

    A cikk alcímével nem értek egyet.
    Természetesen abban az esetben vitatom, hogy az óvatos felhasználók is megszívhatják, ha óvatos alatt olyan személyek értendők, akik a „Skype-Defender installed! Please login to your account to apply new plugins” tartalmú üzenetablak láttán képesek elgondolkodni azon, hogy „adtam én utasítást a Skype-Defender vagy bármilyen más plugin telepítésére?”

    [ Szerkesztve ]

    Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

  • Brutforsz

    aktív tag

    válasz dajkopali #3 üzenetére

    A megjegyzésed teljesen jogos, átlag felhasználóként éppen ezért tartom fontosnak, hogy - mint ahogyan a rendőrség bűnmegelőzési tevékenysége keretében rendszeresen felhívja a figyelmet a trükkös lopás veszélyét magában hordozó szituációkra (, s ezáltal kétségtelenül csökkenti a polgárok biztonságérzetét) - kialakuljon minden, a számítógép közelében tartózkodó személyben egy egészséges érdeklődés és kellően paranoid attitűd az informatikai kockázatokkal kapcsolatban.

    Ilyen híreket olvasva egyébként mindig VladimirR egy nagy klasszikusa jut eszembe:

    „nem hozzaertes kerdese
    annyin mulik az egesz, hogy a tisztelt felhasznalo elolvassa-e, amit a gep kiir, kerdez
    erre mindig azt hozom peldanak, hjogy mikor anno megjelent a blaster fereg (amihez en mar hetekkel elotte feltettem a patch-et, mert az au leszedte es telepitette), akkor delelott olvastam a hirrol, delben meg mar hivott haver, hogy nem jo a gepe
    atmentem, mondom kapcsold be
    windoze elindul, ablak felurik
    a srac olyan gyorsan csapott le az ok gombra, hogy csak a sziluettbol ismertem fel, ez bizony a za volt (tuzfal)
    na mondom akkor megegyszer, de most kezeket zsebre
    reboot, tuzfal megint kerdez: „te oreg, a blaster.exe kommunikalhat?””

    Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

Új hozzászólás Aktív témák