Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Busterftw #21 üzenetére

    te melyik részét nem érted annak hogy ez abszolút nem objektív?

    igen, megvan a digital privacy vonatkozása is (ami igen fontos dolog mind you) de én nem erről beszéltem.

    azzal hogy "releváns" találatokat gyárt a felhasználónak, létrehoz körülötte egy információs buborékot amibe csak azok a találatok láthatóak amiről az algó megtippelte hogy a felhasználónak _tetszeni_ fog.

    Nem azt nézi elsődlegesen hogy a keresőszóra mi lesz a ténylegesen releváns result hanem azt hogy mi az ami felhasználónak érdekes.

    ebben az a leggázabb hogy úgy fog lemaradni a júzer elég sok, adott esetben sokkalta érdekesebb információról hogy közben meg van győződve aról hogy milyen jól informált lett.

    ez pl kifejezetten bajos tud lenni ha valami közéleti/politikai kérdésben akarsz valaminek utánanézni: az én libsi profilomnak a gugli olyan találatokat fog dobni amik a libsi echo chamber elemei, akkor is ha amúgy a keresőkifejezésre AMÚGY nem ezek lennének a legrelevánsabb találatok.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Új hozzászólás Aktív témák