Új hozzászólás Aktív témák

  • qnadam

    veterán

    válasz bkercso #11 üzenetére

    ha valami tgv szintű dologgal lehetne menni, mennék vonattal én is. akár bécsből is, oda meg kiszüttyög a railjet. viszont pár éve kipróbáltam hamburgot vonattal éjjel is, nappal is, most berlint többször repülővel... vonattal nappal 12-13 óra az út, az azért nagyon hosszú, a repülő nettó 70 perc, ha két órával előbb kimész a reptérre és számolsz félórát a belvárosba jutásra,v még mindig csak harmad időnél járunk.
    a vonat berlinig legolcsóbb esetben 60€ oda-vissza, ha jókor veszel jegyet, fapados repülőn 6-7e forint. oké, annyiból nem jogos az összehasonlítás, hogy vonatra alapáron is kb annyi cuccot vihetsz fel, amennyit nem szégyellsz :D
    az éjszaka alvós vonat tök jó, nem vesz el egy napot, viszont kellemesen elringat :) viszont már nem is 30€.

    szóval értem én, hogy környezetkímélőbb, meg kevésbé zsúfult, mint a wizz meg ryan (bár arra a bő egy órára kb mindegy), de sokkal drágább és sokkal lassabb. amíg ezek nem változnak, sokkal kevesebben fognak repülni. oké, dolgoztam együtt két arccal, akik londonból vonatoztak bp-re, de azok ráérős hippi filmrendezők voltak :DDD

    istálló? gazemberség? hupákolás?

Új hozzászólás Aktív témák