Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tki_ha5flt

    csendes tag

    Sajnálom az Operát, nagy kedvencem volt, de az FF az extensionjeivel lenyomta. Ugyanis először úgy hirdették a FF-ot, hogy az leggyorsabb _és_ minden fontos kiegészítőt megírtak hozzá, én meg bosszankodtam, mert igen, "üresen" gyorsabb volt, de rendkívül buta, ha viszont hasonló mennyiségű tudást tett bele az ember, mint az FF-be, akkor kiütközött, hogy mégsem természetes részei a kiegészítők; nem annyira problémamentesek és nem annyira gyors az egész. Az átverést mindig utáltam. Aztán az Operában egy rakás lelemény volt és van, ami csak használat, de nem alapszintű használat közben derül ki. A használhatóságot, az ergonómiát mindig szem előtt tartották a fejlesztők, egy csomó apróságban nagy volt. Helyből tudta a mouse gestures-t, de olyan jól, hogy egy időben minden programban úgy akartam visszalépni, és csodálkoztam, hogy nem megy, annyira természetesre sikerült, vagy pl. olyat tudott, hogy egy oldal átméretezésével a benne levő objektumok is átméreteződtek - egy mozdulattal. :-) A programozók kevésbé szeretik, de olyan munkám nem volt, ami miatt több részletet tudnék az Operáról, mindenesetre emlegették, hogy sosem kezelte teljesen úgy a különböző HTML- és egyéb szabványokat, ahogy a többiek. P.S.: a Chrome egyelőre egyáltalán nem érdekel. Meg a nagy social-őrület sem, bár YouTube-on már van a ...özönben némi értékes tartalom is - hogy tartsuk a szokásos emberi hatásfokot -, azt szoktam nézegetni.

  • tki_ha5flt

    csendes tag

    "plusz mellé IE8. teljesen jól elvagyok mindegyikkel, FF szerintem picivel gyorsabb."

    Szerintem ez már átlag alatti magatartás. Az elvárások ezt már meghaladták. "Elvagyok vele." Tabok? Ugyan már... Pedig minden, amin a felhasználó dolgozik, amit összegyűjt, az _érték_, és tulajdonképpen a tabok listája is egy adatbázis, amit ezért védeni kell, nem kidobni a francba. Lehetne más megoldás, hogy a History így meg úgy, de nem látom.

    Ha már az IE szóba került, ölni tudtam volna miatta, de legalábbis elmondhatatlanul gyötrelmes volt számomra a tény, hogy ugyan végre több tabot is meg lehetett nyitni az IE7-ben, de mielőtt kilépett az ember a böngészőből, akkor előtte be kellett ikszelni, hogy elmentse a tabokat. Azt is be lehetett ikszelni, hogy jegyezze meg a beállításokat, akkor viszont kikapcsolta, hogy a tabok megjegyzésre kerüljenek. Ezt milyen állat találta ki, és a felhasználók miért nem röhögték körbe az agyament balfékeket? Higgadtan: milyen követelmények vagy korlátok vezethettek egy ilyen "megoldáshoz"?

    Tehát az IE8-ban alapból nem látom, hogy megjegyezné a tabokat, de legalább kérdés sincs kilépéskor. Be kell valahol kapcsolnom, és én vagyok a hülye, vagy megint sírnom és röhögnöm kell majd a Microsofton, hogy az irdatlan mennyiségű fejlesztésből éppen csak a használhatóságra nem futja?

  • tki_ha5flt

    csendes tag

    Remek, kösz, már csak magától kellene csinálnia. Esetleg egy hot-key, csak úgy, véletlenül hozzá? Nem akadt? :-)

Új hozzászólás Aktív témák