Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz moonman #4 üzenetére

    Igen, annyiban igazad van, hogy sosem mondták ki, hogy csak a sajátjuk létezik, csak a viselkedésükkel utaltak rá, miszerint ami nem az övék, az nem létezik. Az ODF, mint formátum, elég régóta létezik, néhány hónapja már nem csak de facto szabvány, hanem hivatalosan is az, de még csak most kezdenek el plugint fejleszteni hozzá. Nyilván nem okés, hogy a rivális formátum szabványosnak lett elfogadva és mivel nem akar piacot veszíteni, szétkürtöli a hírt, hogy lesz majd támogatás hozzá az MSO-ban, akár default formátum is lehet, csak győzzétek kivárni, míg elkészül.

    [OFF]Gyönyörű példája ennek pl. a Windows; ha már van egy Linux a gépemen és az telepített egy GRUB-ot, vagy LILO-t, lelkiismeret-furdalás nélkül felülírja a bootmanagert anélkül, hogy aztán a saját indítómenüjébe felvenné a másik rendszert. Másik példa a partíciókezelés: XP felismeri a FAT különböző verzióit, meg a korábbi NTFS-eket, illetve az optikai adathordozók feilrendszereit, oszt csók. Sem UFS-t, sem ext2-t, sem ext3-t nem ösmer meg, annak ellenére, hogy az implementálásuk nem okozhat gondot. Nem várom el, hogy írja-olvassa ezeket, de legalább olvasási szinten kéne kezelni ezeket. Esetleg meg lehetne említeni a VirtualPC-t, aminek a 2004-es verziója (ezt használtam utoljára belőle) csak és kizárólag a saját diskimage formátumát ösmeri, a sokkal régebb óta piacon lévő Vmware-ét nem.

    Abban is igazad van, hogy provokatív vagyok; ilyenkor mindig abban bízom, hátha látsz a MS-én kívül más álláspontot is :)[/OFF]

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

Új hozzászólás Aktív témák