Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82595328

    törölt tag

    válasz HarleyCustom #30 üzenetére

    Nem értek ezzel egyet. Vagyis részben.
    Volt régen a 7" tablet kategória. Na annak ma már tényleg semmi értelme. Esetleg néhány speciális felhasználási igény pl: vonalkód olvasó, GPS ilyesmi.
    Ezen kívül viszont 3 irány is van (volt), amerre a tabletek fejlődhettek:
    1. A MS féle ultrabook - ennek megvan a maga piaca, oda jó is. Csak hát ez otthonra luxus.
    2. iPad - iPad Pro - a maga módján ez se lenne rossz csak hát átlagembernek ez is túl drága. Bár a sima iPad az Apple legjobb ár/érték arányú terméke.
    3. A netbook utód kategória, ami nagy bánatomra lassan kihal. Azaz elsősorban másodlagos gépnek készült 2in1 tabletek. Nekem Asus T100-m van, és lényegében nem tudnám mire lecserélni, mert nincs utódja.

    Mindenki ultrabookot, meg professzionális rajzolóeszközt akar gyártani horror áron. Csak otthonra ezek tök feleslegesek. Ami meg nem az, az meg tényleg noname/gagyi vagy olyan mint a iPad, Surface Go vagy a Galaxy Tab, azaz a képességeikhez vagyis inkább a hasznosságukhoz (értsd otthoni játszós, tartalomfogyasztó eszköz) képest marha drágák. Minek hátlapi kamera egy 12"-s tabletbe, meg arcfelismerés stb. Szerintem kicsit meghülyültek a gyártók.

  • #82595328

    törölt tag

    válasz Rodi 4.80 #39 üzenetére

    Attól tartok nekünk másra kell a tablet. Nekem második gépnek kellett és nem tartalomfogyasztó eszköznek. Ezért nem kellene nekem iPad, mert nem tudja átmenetileg helyettesíteni a laptopom. Ezt a kis gépet 2 hónapig használtam programozósuliban. Simán futott rajta a Netbeans. :)

  • #82595328

    törölt tag

    válasz petymeg #45 üzenetére

    Tudod ennek a gépnek alapvetően 3 felhasználási területe van nálam:
    - online filmnézés
    - pdf olvasás
    - esetenként kiváltani a laptopot.

    Az első kettőnél nem igazán játszik a sebesség. Elvégre a filmnek kötött a sebessége, pdf-nél meg én vagyok a gyenge láncszem. És már írtam az előbb 2 hónapig programozósuliban ezt használtam a laptop helyett. Szóval nekem nincs különösebb gondom a sebességével.

    Nekem többet ér, hogy alkalmanként teljes értékű pc-ként tudom használni. Szerintem10" felett rendes desktop OS kell. A Google gyakorlatilag feladta ezt a piacot.
    Az Apple ultrabook áron árulja az iPad Pro-t mobil OS-sel, és próbálja munkagépnek eladni. Ez bizonyos esetekben még igaz is lehet, de inkább nem.

  • #82595328

    törölt tag

    válasz Rodi 4.80 #55 üzenetére

    Mondtam már más a felhasználói igényünk.
    A tablet félúton van a telefon és a laptop között méretben felhasználhatóságban. Azaz minél kisebb egy tablet annál inkább telefon és minél nagyobb annál inkább laptop. 10" felett nekem a tablet már inkább laptop mint telefon. Értem ez alatt, hogy az esetek nagy részében már nem kézben fogva használod, hanem lerakod az asztalra tokkal, billentyűzettel, kitámasztva akárhogy.
    Az Apple emiatt professzionális grafikus eszközként próbálja eladni az iPad Pro-t. Az MS pedig egyértelműen ultrabookként akarja eladni a Surface Pro-t. Tehát elsődleges eszközként.

    Ezért kicsit petymegnek is válaszolva. -> Nem nagyon tudom értelmezni 10" felett az androidos (de akár az iOS-es) tabletet. Értsd egyszerűen nem váló rá mobil oprendszer. Hangsúlyozom ezt én gondolom így!
    Tehát nem értek egyet veled, hogy egy 11-13"-s tablet ne tudna kiváltani egy PC-t, mert az Apple és az MS is úgy gondolja, hogy igen.
    Én is simán elgondolkodnék egy ASUS Transformer 100 Pron, ha kisebb kávával (10" helyett 11"+ kijelzővel), de hasonló méretben és súlyban jönne (lehet egy kicsit nagyobb). Simán kiváltaná akár a laptopot is. Útközben -> ultrabook. Billentyűzet nélkül -> tablet. Monitorral, billentyűzettel, egérrel -> PC. Ebben jobban hiszek, mint a Dex módban. Több értelme van egy tabletből PC-t csinálni, mint egy telefonból. A telefon maradjon csak telefon. Ráadásul működőképes a dolog. Az MS már megcsinálta csak 2 laptop áráért. Annyiért meg egyelőre nem kell.:)

Új hozzászólás Aktív témák