Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vati

    senior tag

    válasz Hugo85 #13 üzenetére

    ''Szóval név alapján kérhetsz le címet vagy cím alapján nevet meg mindkettőt''
    - ''Kérem szépen Kis János lakcímét!'' :DDD

    - ''Halló, Népességnyilvántartó Hivatal? X. vagyok az Y. DM-cégtől, és kérni szeretném Pest megye felnőtt lakosságának név/lakcím listáját, beleírtve azokat is, akik pofátlanul letiltották a címüket a telefonkönyvből vagy benne sincsenek mert titkos a számuk, vagy nincs is telefonjuk. Lehetőleg személyi számmal, hogy kor alapján tudjuk célozni a spam leveleket''

    LOL. Akkor kapsz adatot, ha hitelt érdemlően igazolod, hogy jogos érdekeid érvényesítéséhez kell a cím, és van jogalapod azt használni. pl. meglobogtatsz egy bírói végzést.


    [Szerkesztve]

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • joghurt

    addikt

    válasz Hugo85 #13 üzenetére

    Légy szíves, mielőtt lehurrogsz valakit, nézz utána a Személyes adatok védelmérõl és a közérdekű adatok nyilvánosságáról szóló 1992. évi LXIII. törvénynek!

    Törvényi felhatalmazás vagy a hozzájárulásod nélkül senki nem tarthat rólad nyilván személyes adatokat. A neved/lakcímed is ilyen. A BM Központi Adatfeldolgozó, Nyilvántartó és Választási Hivatalnak küldött levéllel megtilthatod ezek reklámcélú kiadását. A törvényes eljárás a papírszpemmerek részére az, hogy a fenti hivataltól ''Kérjük a Budapesten élő, 1950 és 1980 között született férfiakat'', és az a népességnyilvántartás alapján legyűjti nekik ezeket a rekordokat. A cég jó esetben nem is látja ezeket az adatokat, mert beborítékolják nekik a megcímzett borítékokba.

    Mivel azonban a fenti lekérés minden egyes alkalommal pénzbe kerül, számos cég a telefonkönyvből írja be az adatokat, vagy még fapadosabb módon végigjárja a nagyobb házakat, és a kaputelefonról/levélszekrényről írják ki a neveket.

    UI: Korábbi levelem némileg helyesbítem. Egy magyar spammer ellen persze van lehetőség az ombudsman komolytalan véleményén kívüli szigorúbb fellépésre is. Feljelentést lehet tenni a rendőrségen személyes adatokkal való visszaélés miatt (talán az Indexen volt is hozzá formalevél pár éve). Aztán az adott nyomozó vagy veszi a fáradságot, és a feladó/mail server alapján lekéri az internet-szolgáltatótól a küldőt, és visszafejti a tényleges elkövető személyt, vagy a magyar valóságnak megfelelően egyhavi pihentetés után kiküldi a nyomozás eredménytelen lezárásáról a végzést.

    A tej élet, erő, egészség.

  • Akheron

    senior tag

    válasz Hugo85 #21 üzenetére

    Hátha még újdonságként hat:

    [link]

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

  • Akheron

    senior tag

    válasz Hugo85 #25 üzenetére

    Hát nem tudom, én a magam részéről úgy vagyok vele, hogy a posta foglalkozzon azzal, amivel foglakoznia kell (bocs, csak kellene, mert mindannyian ismerjük a valós színvonalat), és ne babráljon sehogyan sem egyik ügyfél adataival. Elvégre költségtérítéses szolgáltatásokat veszünk igénybe tőlük, amiért szerintem elvárható lenne, hogy ne akarjak ilyen módon is bevételhez jutni.

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

Új hozzászólás Aktív témák