Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz lorcsi #21 üzenetére

    Amikor munkat kerestem (mint programozo), tolem papirt nem nagyon kertek sehol, az oneletrajzomban is csak az egy szal diplomamat emlitettem. Ott, ahol kivancsiak voltak arra, hogy mit tudok, teszttel / elbeszelgetessel mertek fel, a nyelvtudasra meg fokozottan igaz ez, ott max a gimnazista idokben szerzett egy szal angol kozep C-t tudtam volna meglengetni, de arra vegkepp senki nem volt kivancsi, inkabb interju kozben atvaltottak angolra meg nemetre.

    DRM is theft

  • Andie

    őstag

    válasz lorcsi #21 üzenetére

    Nem több az olyan cég ahol a papírt is kérik (jó sokat) és a problémamegoldást is?
    Én ilyennel nem találkoztam, az akkor az a kategória (kb a hirdetök 5%-a), aki 10 nyelven beszélő, linux-unix-solaris-windows-macintosh gurut keres, 15 éves szakmai tapasztalattal, 5 éves csopvezetői múlttal, napi 12 órában, lehetőleg nettó 100ért.
    Általában 5 kiló papirra, meg még helyszini keresztkérdéses problémamegoldásra sem idő, sem energia nincs.
    Nemmondom, hogy nemrossz dolog az a sok papir, de én azt vallom, hogy aki arra gyúrt, hogy legyen 5 kiló papirja, mindenféle certifikét, meg tanfolyam, meg degree, meg tököm, az nem ért rá gyakorolni a szakmát. Márpedig ha összeomlik egy 5 Sun gépből álló telefonalközpont, Solarisostól, applikációstól mindenestöl, másodpercenként kb 1 millió eurós kárral, nemsok idő van ám a könyveket bújni, hogy miként is tanitották ezt itt meg ott...

    Meg ahogy dabadab is mondta, az a lényeg, mit villantasz a helyszinen. Én pl általában beszélek a szakmai múltamról 5 percet angolul, 5 percet németül, aztán már csak annyit kérdeznek, hogy mennyi? Általában itt csúszunk el :B

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Új hozzászólás Aktív témák