Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fecow

    aktív tag

    válasz ollie #1 üzenetére

    Ezen én is sokat gondolkoztam, de nem nevezném antikrisztusnak mivel számomra az kicsit keresztényiesen hangzik, és itt most nem kívánok vallási szálat bevinni. Azért döntöttem az apokalipszis szó mellett, mert ugye az információs társadalom pusztulását is okozhatja.(Ez persze felkiáltójeles feltételes, időzjeles mondat senki ne kezdjen még el pánikolni :) ) De ha több embert zavar átírom.

    Daweee: Sztem elég egyértelműen leírtam, de leírom, mégegyszer, hogy mire gondolok. A mai információs társadalom alapja, az asszimetrikus kulcsú, vagy nyilvános kulcsú titkosítás(pl. RSA), ez azt jelenti, hogy csak egy irányba könnyű kódolni, a másik irányba szinte lehetetlen, tehát gyakorlatilag, megfelelő kód és protokoll estén csak bruteforce-szal lehet feltörni, ez pedig azt jelenti, hogy szuper számítógéppekkel, is évszazadok évezredek amíg feltörik. Egy kvantum számítógépnek akkora számítás beli előnye van, nagyon nagyfoku párhuzamosítottság, és egyéb kvantum mechanikai jelenségek(szuperpozíció) miatt, hogy sokszor gyorsabb géped lehet, mint amit ma eltudnak képzelni. Ha tegyük fel megépíted otthon a kvantumszámítógépet, olyan számítási kapacitást kapsz, hogy pillanatok alatt feltöröd bárki titkos kulcsát. Na ez az erkölcsi szál. Aki ezt megépíti gyakorlatilag ő uralja az információs társadalmat. Itt vontam párhuzamot az atombombával mert anno a II. Vh idején az volt a vezető hatalom akinek volt atombombája. Remélem így már valamennyire érthető.

    Mod: Én itt szenvedek, erre Borgi megelőz és egy modattal lerendezi az egészet :DDD

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    Nyergeld meg a nagyot

Új hozzászólás Aktív témák