Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • V.Stryker

    nagyúr

    válasz Gh0sT #19 üzenetére

    Na igen. Lakóközösség. Nem akarok bántani senkit, de a középkorúak, családosok, stb. belátják,hogy hosszútávon jó ha hagyják a főtávot. A nyugdíjas is látja talán, csak ő meg azzal van elfoglalva és azért mond nemet, mert a kis nyugdíjából marhára nem tellik neki arra, hogy támogassa a függetlenedést.És az ő szemszögéből igaza is van. Hiszen dolgozott egész életében és még nyugdíjas korában is szűkölködjön hatványozottan,hogy a többinek is jó legyen. Viszont a családosok sem jutnak előbbre ebből kifolyólag.

    Erre én azt a megoldást látom, hogy valamivel magasabb közösköltség és az ezzel való jó gazdálkodás pár év alatt meghozhatja a gyümölcsét. Persze ha a közösképviselő is úgy akarja....

    [Szerkesztve]

    Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

  • tomazin

    veterán

    válasz Gh0sT #19 üzenetére

    Ezt úgy minden távhős problémára:

    Én egy faluban lakok egy kertes házban.Vegyes fűtést használunk(fa+gáz combo)
    Idén mivel eléggé megcsappant a családi kassza inkább vágtuk a fát,de:
    Eddig zirka 20k-t fizettünk havonta télen(tavalyi télben),és láss csodát most meg kiszámláztak 22k-ról,és feleannyi gázt fogyasztottunk.Na hát jól van be kell ugye fizetni,de hát sok.Akkor nézzük meg egy picit a számlát.Hoppsz elsőre feltűnik,h (most random számokat mondok) nem 20m3 hanem 50m3 van kiszámlázva.Akkor megnézzük a mérőórát,és igen az még messze nem érte el azt a számot,ami a számlán volt.Nade halljuk ám,h a szomszédnak,akinek télleg naon nagy háza van,és eddig 40k-t fizetett kiszámláztak 110k-t :Y És mindenkinek többet.Hát az lett belőle,h nem fizettünk be semmit,majd csak a kövi havi számlánál az előző havit,mert akkorra már fogyasztottunk annyit, amennyit ők nekünk először kiszámláztak.
    Na de miért is volt ez,h mindenkinek többet számláztak?Mert ugye ha sok embert átb@sznak,akkor abból úgyis befizeti jópár.És mivel itt több 10 esetleg 100 milliós tételről van szó,annak már az 1 havi kamata is elég szép summa.
    Akkor ott vannak még a kedvenceim a kéményseprők.Hát azok az olyan emberek,h le tudok rajtuk hidalni.Jön a tag,és mondja,ha megnézi a kéményt.Meg is teszi,hú jól szelel,akkor az,h bedugtam a kis műszerem az 3k lesz.öööö.Miért is?Hát nem csinált lószart se.Hát ez ennyi meg ez igy van etc.Fincsi.Legközelebb akkor tolta oda az orrát,amikor kitakarítottuk magunknak a kéményt.Azaz rá 2héttel.Apám mondta neki,h nem akarja többet látni.Na ekkor jönnek a felszólítások,h fizess a semmiért.Hát eltelt egy kis jókora idő jött megint a tag.És most dolgozni is kellett.Láttátok volna azt a pofát.Úristen ki kell kotorni a kéményt.Na,de nem is csodálkozok hát milyen az ugye,h az ember kéményseprő létére összekormozza magát.Mert akármikor jött/jön nem nagyon látszik rajta,h össze lenne kenve...(azóta nem a gombomat fogom meg ha kéményseprőt látok,hanem a puskát kellene.. :( )

  • luciferc

    őstag

    válasz Gh0sT #60 üzenetére

    Tudtommal légköbméterre fizetsz, vagy legalábbis a lakás nagyságának megfelelő a díjazás.
    Igen is meg nem is. Ma már minden társasháznak van egyedi hőmennyiség mérője, vagyis a társasház összes lakója összesen csak annyit fizet, amit elfogyasztott. Ezt az összeget határozza meg a szolgáltató, és a legtöbb társasház esetében légköbméter arányában dobja szét a lakók között.
    DE!
    Maga a nyílászárók cseréje hogyan csökkenti a hődíjat, illetve mi az a költségosztó?
    Az előzőek alapján ha a ház nyílászárói jók, akkor kevesebb hőt lehet fogyasztani, mert minden radiátoron lehet szabályozni az átfolyás mennyiségét, tehát a fűtés szintjét is valamilyen mértékben. Sajnos a legtöbben nem élnek ezzel, inkább kiszellőztetik a meleget. Ez a módszer tehát nem hatékony, minden lakónak okosan kellene használnia. Erre megoldás a költségosztó, ami nem az efogyasztott hő tényleges mennyiségét méri, hanem ha minden lakás minden radiátorára fel van szerelve, akkor az egyes radiátorokon leadott hőmennyiség arányítható, kiváltva így a légköbméter alapú felosztását a központi hőmennyiségmérő által megszabott díjnak. Ez a módszer már egyedileg is jelentős csökkenést hozhat, hiszen ha te nem kiszellőzteted a meleget, hanem elzárod a szelepet, akkor a többiekhez képest kevesebb hőt használsz, így hiába nagy a lakásod, kevesebbet fizetsz.

    ezért mondom, hogy ésszel bizony a távfűtéses lakások költsége is jelentősen csökkenthető, bár mindig több lesz mint gázos esetben. Persze ehhez gondolkozni kell, nem pedig hisztizni.

    A Távhő szolgáltat ha tetszik, ha nem. A lakásban lerohad a gatyám, ha tetszik ha nem.
    lásd a megoldást fentebb

    én olyan valamiért fizetek plusz költséget, amire nincs ráhatásom.
    ez nem igaz, lásd fent.

    Nem mondhatom azt, hogy nekem elég a 18 fok télen a 23 helyett. Nem tehetem meg, hogy lekapcsolom a fűtést napközben, amíg nem vagyok otthon, vagy éppen arra a két hétre, amíg síelni mentem.
    de megteheted, lásd fent

    Összességében tehát azt kell mondanom, hogy talán a leadott hőmennyiség még arányban is áll a díjakkal, mert mi van akkor ha egy egyedi gázas lakásban non-stop megy a konvektor... biztosan ott is lehetne vakarózni...

    Köszönöm, hátha ezt megértik a többiek.

  • luciferc

    őstag

    válasz Gh0sT #62 üzenetére

    A költségosztós megosztás kiépítését valószínűleg a távhőnél lehet kezdeményezni, legalábbis nálunk a hőszolgáltatónál lehet és kell. sőt, évről évre változó mértékben, de támogatják is. mert igazad van, pontosan meg akarják tartani az ügyfélkört. atz hiszem egy picit te is alultájékozott vagy, plusz valószínűleg a dolog reklámja sem megfelelő. mellesleg a közös képviselőnek ezt tudnia kellene. ha nem tudja, akkor alkalmatlan, azonnal leváltani.

    de, jobbat mondok, nekik is megéri, ugyanis ha kisebb a hőfogyasztás, akkor ugyan kisebb az árbevételük, de mivel alacsonyabb hőmérsékletű víz keringetése is elegendő, ezért a hőveszteség is kisebb, így a kisebb árbevételhez kisebb költség is tartozik majd, ami összességében még nagyobb nyereséget is eredményezhet, különösen most, hogy nem csak a fűtőanyagok ára nő, de a környezetvédelmi előírások is komoly terhet jelentenek. Azt pedig gondolom nem kell sokat ecsetelni, hogy kevesebb tüzelőanyag felhasználás kisebb károsanyag kibocsátást is jelent.

Új hozzászólás Aktív témák