Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vakegérke

    veterán

    válasz brownus #40 üzenetére

    Talán rosszul fogalmaztam?
    Jani lelkében ott élt Ilon, mint régi szerelme tárgya. Hol itt a hazugság? Más nőt vett feleségül, akihez hű volt, és marad is.
    Nem Ilon gyengesége, keserűsége volt a döntő. A mindent, és mindenkit gyalázó modora, valamint az, hogy inkább beszélgetni kellett volna, mint a lelki szemetet Jani fejére borogatni. És ugye saját férjét szidni nem volt túl épületes. Jani sorsa is ez lett volna, ha Ilon hozzá köti az életét? Valószínű.
    Jó kérdés, mi van, ha Jani nem keresi meg Ilont. Akkor talán élete végéig pátyolgatja azt az emléket, amely rengeteg érzelmet vehet el a jelenlegi feleségtől. Óhatatlan az állandó hasonlítgatás, mégha tudat alatt is. Mivel az álom szétfoszlott, Jani immár egyetlen személyre pazarolhatja gyengéd érzelmeit. A feleségére.
    Nos, ha már feleség, mit kéne neki elmondani? Meglehet Jani már el is mesélte a dolgot. Asszonykája pedig van annyira intelligens, hogy megfelelően értékeli a történteket.
    Az utolsó fejtegetésre csak ismétlem önmagam válaszként. Jani csak dumcsizni akart egy nagyot. Mesélj, mi történt azóta, velem meg ez, de klassz gyerekeid vannak, persze az enyémek se rosszak, jó volt veled, szia, pont.
    Én is találkoztam már az én ''Ilonommal''. Tracsiztunk egy nagyot, jókat nevetgéltünk, aztán mentünk dolgunkra. El kellett volna otthon mesélnem? Minek? Tény, hogy a feleségem megtudta, akadt egy jóakaró, aki befújt nála. Semmi botrány, csak később hallottam a beárulásról. Bízik bennem a feleségem, nincs oka féltékenykedni. Leszögezem, ez kölcsönös.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • prozodus

    őstag

    válasz brownus #40 üzenetére

    Rosszul látod. Janinak remélhetőleg volt annyi esze, h otthon befogja a száját...

    Jani: Nehéz vmit lezárni, amikor faképnél hagyják az embert. Anno nem tudta lezárni, a lezáráshoz akart egyet beszélgetni, meg kíváncsi is volt, sztem ez tök rendben. Egész más lett volna, ha be akarta volna cserkészni a régi nőt. Az viszont tény, h gyáva volt, h szó nélkül lelépett. De az vesse rá az első követ, aki ebben a helyzetben úgy tudott volna elmenni, h ne sértse meg a nő méltóságát, se a magáét. Vban bátrabb egy hirtelen teendőre hivatkozva, egy kegyes hazugsággal elmenni, ahogy a nagy többség tenné? Tapintat??? A kegyes hazugság nem az...

    Ilon: Szidja a férjét és felajánlkozik? Vkinek, akit már anno sem akart? Jé, időközben beleszeretett volna?... Magyarul akart egy numerát. Ezért, azért, de nem Janiért, nem szívből. Ha nem is pénzt akart, de min lelki fizetséget. És ez pontosan a kurvaság. Lehet, az élete sajnálatraméltó, de legyen annyi gerinces, h viseli, amit főzött és választott.

    Konklúzió: Ilon a gerinctelen tettére kapott egy gerinctelen választ. Bad karma :) Úh sztem kvittek. Csak míg Ilon szánalmas, és érthetőbb, h így tett, Jani élete nagyjából rendben, szal legalább a sört ki kellett volna fizetnie titokban a pincérnek, úh nagyobb az ő "bűne".

    Ilon verziója hol található?

    A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

Új hozzászólás Aktív témák