Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tiv61us

    őstag

    válasz Forest_roby #100 üzenetére

    meg mondom oszinten nem vagyok New York szakerto, csak turitakent fordultam meg ott
    hat a felszini kozlekedes az eleg gaz szinte csak taxit latsz, ugyhogy kocsiban ne gondolkozz megha van is jogsid, mert draga is / hidpenzek, stb/ meg ahhoz szerintem ott kell szuletni
    a metro viszont elvisz mindenhova, nem tul szovevenyes amugy:)
    nezegsd itt:
    [link]

    masik ket temaba nem akarok melyebben belemenni, annyit mondhatok, aki akar az tud dolgozni, melo van
    es nem nagyon van olyam dolog ami nem olcsobb a vilagnak ezen a felen

    "maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

  • tiv83us

    veterán

    válasz Forest_roby #100 üzenetére

    ''- 9:11 -óta gondolom a turistáknak limitálva van, hogy hova mehetnek - még mindig tiltva van a liberty island?''
    N.Y.-ban ilyen szempontbol nincs olyan, hogy ''turista''.
    En utoljara valamikor 2003 nyar vegen voltam, akkor olyan szinten volt limitalva a Szabadsag Szobor, hogy nem mehettel fel a faklyaba, csak a szigeten maszkalhattal korbe.
    A Subway nem draga es mindenhova elvisz, amugy a taxi sem draga es mindenhol ottvan. Kb. elszolod magad, hogy ''Taxiii!!!'' vagy kiteszed a kezed es mar a segged alatt is van. Taxin, rendoron es buszon kivul mas gepjarmuvet nem is nagyon latsz a belvarosban, mert a parkolas szinte lehetetlen /ha lehetseges akkor fel ora $30/, ketto pedig olyan forgalom van igy is, hogy ha elkapsz egy jo kis csucsidot, akkor ulhetsz ugy masfel orat a fustben.
    Igy az emberek inkabb a tomegkozlekedes varazsanak hodolnak be :)
    Ha mar voltal Londonban, akkor aterzed a dolgot. A Subway itt is hasonlo mint UK-ben az Underground, csak joval mocskosabb :) /De ez is elvisz mindenhova.../
    A busz sem eletveszely, szinten elvisz mindenhova NYC-n belul a kulvaros reszekbe is.

    ''Van arra esély/lehetőség hogy a maradék időre, amig kint vagyok vmi munkát szerezzek?''

    Ha a SSRN /Social Security Number/ ervenyes akkor minden tovabbi nelkul, ha meg nem, akkor is tudsz, max illegalisan, csak ha lebuksz akkor megvan az eselye, hogy 10-20 evig be nem teszed a labad az orszagba ujra :)

    ''...ha már kimegyek, akkor gondoltam veszek pár műszaki cikket, jól tudom hogy ezek olcsóbbak kint az USA-ban?)''

    Ez attol fugg. Mindent az eletszinvonalhoz kell merni. Pl. NYC qrva draga, szuveniren kivul nem is vettem semmit. Amugy ha mar az USA-ban leszel legalabb 3 honapig, akkor ajanlom hogy muszaki cikket inkabb netrol vasarolj, max ha NYC-ba szallitjak akkor kicsit tobb lesz az ado.

    Always Outnumbered, Never Outgunned

Új hozzászólás Aktív témák