Új hozzászólás Aktív témák

  • DArchAngel

    tag

    Egyetértek. Több szempontból is. A cikk írójával a következők miatt:
    Szakmám szerint programozó vagyok (illetve ennél több, de ez jelenleg kis hazánkban még nem számított esetemben), és rengeteg olyan wannabe programozót láttam már, akikre a saját gépem karbantartását sem bíznám, nemhogy egy komolyabb projektben való hathatós részvételt. A nyelvismeretről meg csak annyit, hogy félelmetes, mennyire nem tudnak angolul (nekem csak ehhez van viszonyítási alapom) azok, akiket úgy vettek fel, hogy szakmai és kommunikációs szinten vágják. Nem könnyű megfelelő alkalmazottat találni, főleg nem néhány teszt alapján, az biztos.
    Azonban a másik oldalról:
    Azért nem kellene a munkaköröket X év szakmai tapasztalathoz kötni. Mi biztosítja azt, hogy az az ember, aki 10 éve ugyanazt a munkát csinálja, jobban végzi azt, mint aki csak egy éve? Tudom, a tapasztalat. De lehet, hogy egy cégnek jobban megérne egy tapasztalatlanabb (~fiatalabb) munkaerőt alkalmaznia olcsóbban. Azért esélyt is kellene adni. Sajnos jópár olyan embert is ismerek, akik nagyon tehetségesek, de sem szakmai hátterük, sem a képességük, hogy ''eladják maguk'' nincs meg.

    ''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

Új hozzászólás Aktív témák