Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    az örök tanulság:
    nem öntünk élelmiszert a wc-be
    hogy mért?
    ellentétben a mosogatóval, nem éri sűrűn meleg/forró víz, és idővel lerakódik a zsiradék - ami magával hozza hogy sokkal több "dolog" meg tud tapadni rajta - , amit sokkal nehezebb takarítani a wc kagylónál mint a mosogatónál
    soha nem dugult el nálam wc vagy mosogató, ha étel maradék van amit mindenképp ki kell dobni és engedi az állaga akkor csak mosogatóba megy
    forró víz mellett havonta ecettel is "lemaratom" a lefolyót
    én nem röhögök ezen, csak nem értem mért kell a wc-be ételmaradékot önteni
    vizes ismerős mesélt anno sok hasonló ilyet, már akkor sem öntöttem bele semmit
    olajat meg mosogatóba sem, ha "elfáradt" megy a kukába

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Sleeper987 #6 üzenetére

    nálunk semmi baj nem volt a tablettás mosogatóval, ha mosogatógép van az szépen átöblíti a rendszert folyamatosan extraként - nálunk sztem 60 fokos vízzel dolgozott, mindig csak egy órás programmal toltam mert elég volt, előtte mindig leöblítettem az edényeket -
    több éve élünk itt, de még a szifont egyszer sem vettem le mert nem kellett
    wc-be én semmilyen ételt nem erőltetnék, se folyékony halmazállapotút, se darabosat, semmit, nem oda való, hiába öntik sokan oda
    ezt ha még megfejelik olajjal is az csinál csúnyákat, azt meg egyébként sem szabad csatornába engedni
    mosogatóba akár rizst, akár krumplipürét, de volt hogy húsleves maradékot is beletoltam, nagyobb zöldségeket belenyomkodtam folyamatosan öblítve és "megette"
    na meg a havi egy 20%-os ecetezés sem árt, elég durván felmarja a lerakódásokat, mosógépet is havi egyszer ecettel átmosom

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Sleeper987 #8 üzenetére

    csak harmadik emelet ( :
    mosogatógépnél épp a rövid programot használtam, egy órásnál rövidebb nincs, víz biztos nagyon meleg volt, legalább 60 fok, de meghalta magát, az újat meg 9sszetörtük ( : így most hagyományos mosogtás van

    nemlehet
    ez tizenéves gép, annyit lehet állítani hogy beindítod kb ( : az utódján se lehetett többet
    ott a titok hogy nem gagyi tablettát kell használni, most hirtelen nem mondom mit használtam, nem volt túl drága de nem is a legolcsóbb, de félévente egy nem oldódott fel kb
    sót én nem is használtam, azzal havi egyszer átmostam a gépet

    nevemfel
    az oké hogy a wc csatornának a legnagyobb az átmérője, de ott nem használsz sűrűn meleg vizet, sőt, szinte soha
    plusz a wc kagyló csavaros belseje miatt még jobban meg tud tapadni a zsír és azt onnan kitakarítani elég nehéz
    de ugyanúgy megtpad a csatorna falán is
    vagy a mosogatóba öntöm vagy kommunálisba ha mondjuk nagyobb hús darab - de szerencsére ritkán kell kidobni valamit, nem szeretek pazarolni -
    de soha nem is volt gondom dugulással
    nemrég wc-nél kitaláltam a "k@ki csúszdát" ( : konyhai papírtörlő és arra az "anyag"
    így papír pluszban fogy aminek nem örülök, de jóval kevesebbet kell takarítani/vegyszerezni a csészét, szóval összességében előrébb vagyok minden téren

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz IO.sys #15 üzenetére

    a duck meg ilyenek semmit nem csinál kb
    saját tapasztalat
    perem alatti trutyi ugyanúgy ott marad, bármivel öntöm le
    manuálisan kell eltávolítani
    fogadd meg a gyakorlati tapasztalatot, budiba sz@runk, de ételt nem öntünk ( :
    ha belegondolsz a mosogató szifonjához ha úgy alakul még mindig sokkal könnyebb hozzáférni, mint esetleg felszedni a wc csészét - amit én cserélnék is a helyedben, nem nagy tétel, csemperagasztót sem öntünk budiba :d -, ha meg túl sok/sűrű az étel akkor kommunális hulladék
    a k@ki csúszda még kis vákumot is csinál ( : átmetakoztam sokkal drágább ha nincs cúszda és sűrűn takarítani kell, illetve hiába "pazarlom" a papírt, környezeti szennyezés is nagyobb a sok vegyszer miatt aminek használata így redukálódott

    Syl
    azt multiban szoktam a "pottyantós" csészéknél :d
    tescos törlőpapírból két lap pont lefedi a csészét nálunk

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz IO.sys #18 üzenetére

    akkor még jobb ( :
    maradék konyhai papírtürlő az pl "megfogja" a folyósabb élelmiszereket is
    részemről visszahasználom a vásárláskor hazahozott műanyag zacskókat is, vagy szelektív gyűjtő lesz vagy esetleg ételmaradék megy bele
    mondjuk a nagy titok az, minél kevesebb étel menjen a szemétbe
    ásványvízről eszembe jutott mi már szanáltuk, sodastream gépeket ajánlom
    nem kell többet cipekedni, sokkal kevesebb műanyag szemét, ha vesz az ember hozzá vízkő szűrőt nayon jó "ásványvíz" készül:) anyagilag is jobban megéri
    én ezt vettem tavaly, csak hideg víz kell hozzá - fontos hogy hideg legyen, az jól szénsavasodik, szobahőmérsékletű nem -, na meg a patron, ami akár több hónapig is elég

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Syl #21 üzenetére

    eszembe is jutott az amerikai pitéből kulagép ( : én ha kell kinyomom mindegy hol vagyok :d - vmelyik adam sandlers film -

    zolikaDB
    jó mltkor takarítottam a wc perem belsejét, úgy hogy előtte kapott mindeféle csodát, ecetet, és van öblítő "tabletta", nem tudom minek hívják
    sztem mondanom sem kell ezektől független mi volt a perem alatt ( :
    forró vizet nem is öntenék wc csésze jellegű porcelánokra, nemrég kezemben maradt egy pár éves bögre füle teázáskor :d
    nem ötöm bele a maradékot és biztos nincs gond, nekem ez bevált

    vamzi
    olajnak és zsjroknak az a baja, ha nűlad nem is okoz kárt, a csatorna rendszerben okozhat
    a szappanokkal olyan elegyet alkot amivel megkötík egymást, uk-ből hallottam erről horror sztorikat
    egyébként az olajos tányért sem mosogatom közvetlen, először papírral letörlöm, és csak utána mosogatás forró vízzel
    maradék olajat vagy a felgyűlt papírokra öntöm, vagy vissza a saját üvegébe és úgy a kommunilásiba
    fagyasztós mdszert is használtam már, főleg nyáron, ne büdösödjön a aló szomszédok orra alá ha valamit ki kell dobni, főleg ha hús féle - de mint mondtam ez ritka, nálam alap hogy nincs pazarlás, így ritkán kell valamit kidobni ami étel -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz UnA #37 üzenetére

    jah ilyesmikre
    talán görögöknél kellett szemétbe dobni a wc papírt használat után, érdekes volt ( :
    újabb wc papírok feloldódnak vízben elvileg, nálunk erről nem tudok problémát, de eszembe se jutna zsíros/olajos papírt a wc-be dobni

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz updog #35 üzenetére

    tübb okból sem szabadna a "mestereknek" rretyóba engedni festékes, csemparagacsos, hasonló anyagot
    csemperagasztó konkrétan megmarja a porcelánt, onnantól már minden sokkal jobban megtapad rajta - lehet a pvc-t is marja, azt nem udom, kezemet biztos marta hogy rohaggyon' meg ( : cipőt is megeszi -

    mosogatóba nagyon ritkán öntök vegyszert, fentebb mondtam évek óta semmi gond vele
    forró víz, ecet megold ott mindent kb amit kell - sót is szoktam néha önteni bele egy keveset ami megtölti a szifont -
    és minimalizálni a zsíros/olajos dolgokat amik odakerülnének, pl mosogatás előtt papírral áttörölni az olajos edényt
    részemről próbálom minimalizálni a vegyszereket amennyire csak lehet, főleg a környezetre gyakorolt hatás miatt, de pénztárcán is észre lehet venni adalékként
    20%-os ecet nem olyan drága, bolttól függ, 150-300ft/l, csodákra képes
    amikor mosogatót takarítom akkor is ecettel és sóval, mivel gumikesztyát nem használok néha marja a kezem:) de a végeredmény kárpótol mindig

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Syl #40 üzenetére

    akkor sz@rok rájuk!
    ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    titkos tipp még a cola ami eszembe jutott
    egy időben sokat ittam azt a sz@rt, és egyszer kipróbáltam mit kezd zsíros tepseivel amire jól odaragadt krumpli, zsiradék, stb - ha jól rémlik csersav van benne -
    meglepően hatékonyan "felmarta", néha azt is szoktam önteni a szifonba, már nem iszom, de "vegyszerként" kimondottan jó ára van
    azóta is ha "gondos" valami edény akkor colát kap

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz zolikaDB #44 üzenetére

    abból a bögréből sokat nem ittam, meg is lepődtem amikor kezemben maradt a füle ( :
    te wc-d, láttam már szétreccent wc csészéket, meleg víztől vagy nagy tömegűektől azt nem tudom :)
    az meg hogy nagy ritkán öntesz bele 1-2 liter meleg vizet semmit nem old meg, a mosogató folyamatosan kapja, és nem eleve több liter hideg víz van a csésze elvezető rendszerében

    dugo_
    ez hatalmas ( :
    csak az ihm - aranybánya lakópark jut erről eszembe ;]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Syl #48 üzenetére

    :C ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz IO.sys #51 üzenetére

    aki nem írt ide arra sz@runk ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz zolikaDB #53 üzenetére

    az aranybánya lakópark vitte nálam a prímet, mai napig az a kedvenc
    sajnos legtöbbször gyakorlatban is az történik, úgy tekintve nem túl vicces ( : bazi nagy görög lagzi se volt rossz :d
    de sajnos kiégtek, maiak már közelében sincsenek - azt se tudom tolják-e még, az újabbakból amit láttam tragédia -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz zolikaDB #55 üzenetére

    ez is hatalmas ( : nem csak a szöveg - de az is ...diudisu duidisu :d -, hanem a megmozzanások, mikor elveszi a szájától a mikrofont és mondja tovább a szöveget, ami persze ugyaúgy szól, aztán észreveszi hogy a mikrofon lemaradt :d
    szerintem a humor és annak érzékelése nem kor függvénye, elfáradtak
    én az ilyeneket élőben nem szeretem, jobb így profin - meg a tömeget sem, úh. szökőévente megyek le valamire -

    UnA
    előadók mindketten, más műfajban, de előadóművészek
    a paródia az egyik legnehezebb műfaj ( : attól hogy nem színtiszta újat alkot valaki még rengeteg munka
    régi favoritom a scooter is legtöbb zenéjüket mástól "lopták", meg tuctuc' zene, mégis a legnagyobbak saját műfajukban
    az ihm, tankcsapda, scooter vagy bárki aki ilyen szakmában annyi időt letol mint ők azoknak nagy tisztelet :R - sajnos vagy sem, de egyikük sem gyakorolja a "csúcson kell abbahagyni" történetet -

    szerk:
    és akkor még a parodizált kozmix aki a magyar scooter ( : hiába tagadták mindig, egyértelmű volt
    mai világban akarva-akaratlan legtöbb előadó műfajtól függetlenül "másolja" egymást, akár tudatosan akár nem, de nagyon sokszor találni átfedéseket ha az ember ráfekszik az előzményekre
    az hogy valaki direkt zenét, színészeret, bármit tanult és valahogy berobban az előadó világba az szerintem másodlagos, ha valóban érdemit tesz lesz az asztalra - nem a béjbesisters' és társai -

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák