Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kormi76

    aktív tag

    válasz rudi #38 üzenetére

    Értem egyébként a mondandód, főleg csak azzal vitatkozok, hogy ezt bármilyen drónokra kihegyezett szabályozással kezelni lehet. Ha vesz egy hülyegyerek egy Phantomot apuci pénzéből (építeni nyilván nem fog), az tényleg komoly veszélyforrás, de ő magasról tenni is fog bármilyen előírásra. Az egész fokozott figyelem az igényes hobbizókat szívatja, mert vérpistéknek ugyan nem lenne tétel egy repülési engedély, de nem is foglalkozik vele, a hobbista pedig foglalkozna vele, de annyiba kerül, mint egy közepes zuhanás utáni helyreállítás, tehát eleve mínuszból indul a repülés. Nem feltétlenül igénytelen és felelőtlen az, akinek nem telik 15ezerre minden reptetés alkalmával, mert abból inkább jobb vezérlőt vagy új akksit venne.

    A quadok divatcikkek lettek, eléggé eltávolodtak a helikopter-repülő párostól, ami inkább geek hobbi volt mindig is. Most boldog-boldogtalan kvadot akar, mert kúúúl. Szóval ezt a részét aláírom. Nagyobb a felhasználó tömeg, nagyobb a lehetőség a bajra. Én csak azt vitatom, hogyha ugyanez a tömeg mondjuk repülőzne vagy helizne az kevésbé lenne veszélyes, mint a multirotor. Ezért nem látom értelmét a drónokra kihegyezett szabályozásnak, mert hasztalan és a gépek természete sem indokolja, csak legfeljebb maga a divathullám.

    Szóval amikor erről folyik a vita, akkor kifejezetten elszomorít, hogy nem a lényegről szól, hanem inkább egyfajta hisztéria része az egész. Engem is zavar a jó pár kvadozós hülyegyerek, de ezen nem segít a jog, ez legfeljebb majd lecseng, mint minden divat, ha kijátszották magukat. Egyébként elég szomorú rizikó a hobbizó közösségre nézve, hogy egy esetleges komoly baleset, amit egy ilyen paraszt csinál, kihatással van mindenki másra, és egy kalap alá veszik a "drónokat", jön a pánik és tiltani, szabályozni akarják a drónhasználatot, mintha a drón lenne a hibás. Szeretném, ha picit több figyelem jutna a felhasználókra, mint arra, hogy mennyire "veszélyes" egy drón, mert persze, hogy az, de nem ez okoz gondot, mert az ilyen veszélyes RC járművek évtizedek óta jelen voltak különösebb probléma nélkül. A valódi problémát a divat RC-zés okozza, ahol senki sem mélyed el a technikai részletekben, csak repülni akar, hogy felvághasson egy széteffektezett videóval dubstep háttérzenére .

    #Chris: milyen fő különbséget tennél? Mert, ami repül az már le is tud zuhanni, amiből baj lehet. A fogalomhasználat pedig elég maszatolós, drón, quad, multirotor, helikopter... ezt a köznyelv kb. ugyanannak érti. Egyébként ez nem RC szakmai portál, ahol erre olyan nagyon igényesnek kellene lenni. Meg igazából szerintem jelentősége sincs: repül? Ha igen, akkor témánál vagyunk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák