Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • R3wind

    csendes tag

    Köszönöm a tesztet.

    Belépő szintű VGA-t már tényleg rég nem érdemes venni. IGP terén először 10 évvel ezelőtt használtam az intel csodáját valamilyen Asrock lapon. Na, azzal alig döcögött el néhány dolog, szerencsére sok fejlődés történt az évek során. A mostani Skylakeben rejlő IGP-k szerencsére sokkal használhatóbbak. Játszani is lehet velük, de nem FullHD-ra vannak kitalálva. 1280x720, ennél magasabbra nem nagyon érdemes rakni a részletességet, viszont a legtöbb esetben (nem feltétlenül AAA címekre gondolok) mindent ki lehet maxolni a beállításoknál a HD 530 esetén. Szoftveres oldal is javult ahogy elnéztem, anomáliák kevésbé fordulnak elő, mondjuk idáig linux alatt vettem észre a víz megjelenítésénél némi "problémát". Windows esetén még nem láttam hasonlót. Sok komolyabb játékot nem próbáltam ki, csak néhány eredménnyel szolgálhatok.

    GTA V: átlag tartotta a stabil 30fps-t közepes beállításokon, ritkább esetben bezuhant játék közben és megakadt egy pillanatra, de ez egy-két alkalomnál nem fordult elő többször. Multiról nem nyilatkozhatok.

    Batman Arkham Origins: A 60fps megvolt, játszhatatlanra nem zuhant soha az fps. Nagyjából minden high-on, élsimítást nem kapcsoltam be.

    Shadow of Mordor: Na ez a játék már megizzasztotta a rendszeremet, körülbelül mindent le kellett venni a legalacsonyabb beállításra, csak egy-két dolgot kockáztattam meg mediumon. Emlékeim szerint nagyjából 30fps-t mértem, viszont maga a játék sajnos az ilyen beállítások mellett bűn ronda.

    Assassin's Creed Rogue: Minden highon, élsimítás nincs, effektek kikapcsolva. Többnyire játék közben 40-50 fps-t mértem, a 60 is megvolt de inkább csak párbeszédnél. Töltésnél előfordult hogy leesett egy-két másodpercre 20 fps környékére az érték, de maga a játék simán játszható minden gond nélkül.

    Régen mértem ezeket ezért a nagyjából körülbelüli értékek, kivéve az utóbbi, az mondhatni friss. Remélem segítettem azoknak akik nem teljesen voltak tisztában az újabb IGP erejével. Alkalmi játékosoknak, akiknek nem szempont a FullHD felbontás és néha tudnak csak leülni játszani biztos elég lehet ez is. Részemről megvagyok elégedve vele, eljátszogatok, de azért tervben van egy VGA beszerezése is. :)

Új hozzászólás Aktív témák