Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz Santiagain #28 üzenetére

    naja. arról nem is beszélve, hogy szerintem kb két év, és sock775 kevés lesz/el fog tűnni. a széthajtott procik addigra már elszállnak/jelentősen degradálódnak, épeszű feszek mellett meg kentik (q66) kb 3.0-3.3mat futnak, high yorkok (q9450+) 3.6 körül.

    illetve a proci az még csak hagyján, de kb két éve kifutottak az utolsó p45-x48as lapok, tehát ha a lap eldurranna (amire 40Wos idle és 140-150Wos load mellett van esély, emiatt is írtam a mérsékelt tuningot), akkor nincs mit venni helyette. boltból meg semmi nincs 4 fázis fölött: q66 topikban is megtörtént egyik fórumtárssal, hogy meghalt a lap és lehetett váltani SBre, mert egyetlen épeszű lap nem volt alá. apróból még vannak, de kérdés, hogy meddig, meg mire voltak használva: két év csúcsrajáratott q6600 (kb 180-200W load, idle 45-50W) egy giga p35-dq6on is megeszi a VRMeket.

    szóval socket775öt már én sem fejlesztenék.

    Oliverda, 39re: igen, és komoly tuninghoz komoly lap, komoly táp és komoly hűtés is kell. a fogyasztás meg elszáll. tehát olcsóbb alternatíva megint nem lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • #13260800

    törölt tag

    válasz Santiagain #28 üzenetére

    Visszakérdezek! Ha ugyanott vagyok egy q9550 -vel és olcsóbban kijövök (mert ugye te 40 ért olyan i3-2100 + alaplapi kombót tudsz mondani ami nem is biztos, hogy H67 -es alaplap hanem inkább H61 miközben a q9550 használt árban már látható 40 000 körül) Akkor mi a fenének cseréljem a teljes architektúrát?

    oké! Ami miatt talán megéri
    -fogyasztás
    -újabb utasításkészletek

    ezzel szemben
    -az I3-2100 2 magos (a Hyper-threading miatt van 4 szál)
    -nincs tuning

    Hááát ezért nem vagyok én meggyőzve!

Új hozzászólás Aktív témák