Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • talmida

    Közösségépítő

    :(

    Szerintem pénzhiány, vagyis spórolás miatt döntöttek így. :(((

    IN GOD WE TRUST!

  • talmida

    Közösségépítő

    Saját tapasztalatom alapján mondom...

    Az elkülönítés a tanárnak is megkönnyítené a munkáját. Ui mindig igazságosnak kell lennie, de ezt nem teheti, ha nagyon nagyon különbözö képességű gyerekek tanulnak együtt. Egy lassabban tanuló diáktól nem ugyanazt várod el, mint egy kis zsenitől. A probléma az osztályozásnál jön elő. Egy jó képességű tanulónak szíved szerint kettest adnál ugyanolyan teljesítményre (feleltre, dolgozatra..mindegy), amit a kissé lemaradottnak négyessel jutalmaznál. A gyerekek igazságérzetét viszont nem lehet becsapni. Ők csak azt látják, hogy négyes vagy kettes. Az sem kellemes, hogyha viszont "igazságos" akarsz lenni a szíved szerint, akkor meg minden alkalommal rojtosra kell beszélni a szádat, hogy megértsék, hogy mi volt a két felelet között a különbség. Ráadásul úgy, hogy egyik fél se sérüljön lelkileg.

    A másik a buktatás. :((
    Fiatal pályakezdőként meg akartam váltani a világot :D és jól gatyába akartam rázni a bandát. :)) Az első félév után a fél osztályt meg akartam húzni :DDD ,...mert megérdemelték volna..:K
    Igenám, de akkor még nem tudtam, hogy az iskoláknak kimutatást kell készíteniük magukról, hogy hány bukás volt stb
    Kiderült, hogy ahhoz, hogy az iskola ne veszítsen a tekintélyéből, egy bizonyos (kis) százaléknál tőbb gyereket nem lehet megbuktatni, még akkor sem, ha tök hülye az egész brancs. (Mellesleg, ha az egész brancs hülye, akkor a tanárban keresendő a hiba. :DDD )

    Na, szóval, megtanultam (gyorsan!) szépen, hogy megijeszteni meg lehet a tanulót, meg a szülőket is, de végül a statisztika miatt :((( úgyis át kell engedni szinte mindet, akárhogy teljesítenek is. :B Ez volt anno. Hogy ma mi van, azt nem tudom..Nem ott élek.

    [ Szerkesztve ]

    IN GOD WE TRUST!

Új hozzászólás Aktív témák