Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz tildy #5 üzenetére

    Ez szerintem is jó ötlet.
    Bár nálunk anno (5 évvel utánad) már az ment, hogy sokan, akik a határon voltak, inkább 'lejjebb' akartak kerülni, mert ott 'könnyebb' a tanulás, kisebb a követelmény.
    A versenyszellemet nehéz úgy megteremteni, hogy a padtárstól matekórán fele annyit várnak el...

  • Dany007

    veterán

    válasz tildy #24 üzenetére

    De Tídi. Amiről te beszélsz, az másfajta elkülönítés.
    Nálatok nem betegek / depilek / egyéb agyilag gyengébb emberek voltak elkülönítve.
    Hanem voltak az erős matekosok, meg a gyengébb matekosok. A gyengébb se volt értelmi sérült, csak nem ment neki annyira a matek, mint a haladó osztálynak.
    Nálunk is volt ilyen. végig állt isk.ben meg szki-ban is.
    Ugyan így angolból is volt haladó és kezdő csoport.

  • llax

    senior tag

    válasz tildy #58 üzenetére

    Tildy: a nagy iskolaösszevonások/bezárogatások óta a kis településeken mindennapos, hogy buszoznak a gyerekek. Jobb esetben csak 5-10, rosszabb esetben 20-40km-t is. Jó ez nekik??? Mert szerintem nagyon nem.

    Mindezek után egyre több kis településen jönnek rá, hogy többe került az iskola megszüntetése, mint a tovább működtetése került volna... A támogatást, ami eddig járt a gyerekek után (amiből az iskolát fenntartották), azt most oda kell adni annak az önkormányzatnak, amely iskolájába jár a gyerek, plusz még utaztatni is kell őket. Max. az a település járt jobban, ahol nagyon kevés gyerek járt iskolába vagy már erősen felújításra szorult az iskola.

  • llax

    senior tag

    válasz tildy #61 üzenetére

    Az vezetés összevonása nem is lenne probléma... Ahol lakom így működik, sőt itt még van "ingázó" tanár is, aki mindkét suliban tanít. Csak egy évfolyam gyerekei jönnek át nálunk, de csak azért, mert ők tényleg nagyon kevesen vannak (cca. 1/3-1/4 osztály)

    Viszont tudok olyan településről is, hogy megépült egy új iskola (nem is kicsi, nem is csúnya), majd 3 év múlva már nem oda, hanem a szomszéd városba jártak (és járnak) a gyerekek. Télen az üres iskolát is fűteni kell (minimálisan), hogy az épület és a berendezési tárgyak ne károsodjanak, ne a penész egyen meg mindent...

  • llax

    senior tag

    válasz tildy #89 üzenetére

    Igazad van ebben, de ahhoz hogy ez nálunk megváltozzon, változtatni kellene sok mindenen.

    A gyes munkához kötésével MAXIMÁLISAN egyetértek, sőt további szigorításokkat is elfogadnék ilyen téren. De aki több év munkaviszonnyal rendelkezik, legalább annak adnék 3 évet...
    Miért???
    Pl. a lakóhelyemhez legközelebb 15km-re van bölcsőde... Hasonló helyzetben van közel 2000 település. Az új törvények miatt otthon marad az anyuka 1 évig pénz nélkül. Az apukának igen csak átlag feletti bérrel kell rendelkeznie, ha ki akarják húzni valahogy azt az egy évet. Márpedig a több ezer faluban nem az átlag feletti bér jellemző.

    Ha nyugathoz viszonyítunk, további probléma, hogy nálunk magasabb arányban van több műszakos munkarend. Ez egy 3 év alatti gyerekkel szintén problémás lehet. Igaz ez példa csak egy "kisebb gond", de ilyen különbségekből sok van nálunk nyugathoz képest, ezért is sokkal nehezebb nálunk átállni a 2 év gyesre.

    Ha ezeket figyelembe vesszük, nagyon felelőtlen lépés volt a gyes idejének csökkentése. Értem én, hogy spórolni kell, de olyan helyeken, ami nem fokozza tovább a népesség (ezen belül is a magyarság) fogyását. Mivel a rászorulókat, veszélyeztetetteket, hátrányos helyzetűeket továbba is ugyanúgy támogatja az állam, lehet találgatni, hol fog továbbra is sok gyerek születni.

    [NAGYON OFF]
    1 példa:
    Van egy ismerős család, 3 gyerekkel. Két fizetéssel, családi pótlékkal, összejön nekik havi 250 körüli összeg.
    Szomszédja, egyedülálló anya 4 gyerekkel, hivatalos munka nélkül. Helyzetük miatt kap az államtól többféle jogímen több mint 200-at. 2 gyerek után megkapja a gyerektartást, a másik 2 apja nem fizet (behajtani sem tudják rajta). Néha, ha olyan kedve van, elmegy (feketén) napszámba dolgozni... Úgy van saját háza, hogy életében munkahelye nem volt.

    A faluban van még néhány hasonló család...

    És akkor most beszélgessünk arról, hogy külföldön mi a megszokott??? :O

    [ Szerkesztve ]

  • Pikkolo^^

    addikt

    válasz tildy #89 üzenetére

    Még szerencse, hogy tudod mi a helyzet az otthonmaradás körül.
    1. Nincsen bölcsödei hely - 1 éves várólista - , emiatt az anyuka kénytelen otthonmaradni a gyerkőccel amig ovis nem lesz. Igen, ez a bölcsödebezárások áldásos hatása.
    2. Megszűnt a munkahelye, nincsen hová visszamenni. Keres állást de nem talált.
    3. Akinek van munkahelye az nem várja ki a 3 évet, mert a gyes az kevesebb, mint a minimálbér.

    Lehet a nyugattal példálódzni, de nincsen értelme. Ott odaadják az első bébisintérnek a gyereket, hogy vigyázzon rá. A szülők nem vesznek részt a nevelésben, pl. nem látják az első lépéseit.. stb..

Új hozzászólás Aktív témák