Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vidotom

    kezdő

    válasz cinemazealot #15 üzenetére

    1. A fentebb említettek mind ilyenek. Keress rá YouTube-on, és találsz ilyen videókat dögivel. Azt hozzá kell tenni, hogy tárhely és streaming korlátok miatt elég siralmas minőségre degradálva tudod csak megtekinteni a videókat. Nem feltétlenül azért, mert a videó ilyen, hanem a YouTube miatt.
    2. Nincs
    3. Tudtommal nincs időkorlát, mehet amíg be nem telik a tárhely / van szufla. A tényleges korlát viszont alighanem a készülék túlmelegedése lehet. Egyszerűen nem folytonos használatra lettek méretezve, még ha egy szellőző hűvös helyen erre képesek is lennének.

    Azt azért megnézném, hogy ki fogja ezeket az üléseket visszanézni, és forgatni a látószöget. Pláne megvágni az anyagot, ahol mondjuk az egyszerre több beszélő / egymáshoz beszélő arcokat képkeretbe megjeleníti egyszerre. A lehetőségek tárháza hatalmas. És mind ez hozzáadott érték a szimpla kamerákhoz képest.

    De fogja ezt valaha bárki is használni ebben a formában? Vannak kétségeim.

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz cinemazealot #15 üzenetére

    1. A YouTube kezeli a 360-as videókat, tele is van vele, példa.
    2. Tudtommal nincs, de giganagyok a fájlok
    3. Elvileg nincs limit, gyakorlatilag egyáltalán nem kizárt, mert melegszik hosszabb távon és lehet, hogy biztonsági okokból kikapcsol

    Szerintem egy használt Gear 360-nal tegyél előbb egy próbát, az jócskán olcsóbb.

    Lol, nem is láttam ezt a választ vidotomtól, amikor írtam az enyém. :D

    [ Szerkesztve ]

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • vidotom

    kezdő

    válasz cinemazealot #20 üzenetére

    Köszi a kimerítő élménybeszámolót.
    Nálunk is használatban van a csapatban. Legnagyobb problémánk a téli üzemidő (hiánya). Síelésnél olyan gyorsan merül a hidegben, hogy nem hogy 100 percet nem bír, de 10-et is alig. Persze van erre is megoldás, de a kabát belső (test meleg) zsebébe pakolgatni kesztyű nélkül, onnan elővenni két zúzás között finoman szólva is nem felhasználó barát. Valamit valamiért, nyilván. De ez akkor is szívás.

    [ Szerkesztve ]

  • Macsek68

    friss újonc

    válasz cinemazealot #15 üzenetére

    1. Facebookon nem tudom, mivel évek óta nem használom, viszont YouTube-on pont így működik. Pc-n egérrel, mobil eszközön forgatással, vagy húzással. Itt a múlt heti videóm, ez eredeti, 5,7K felbontással lett feltöltve.
    [link]
    2. A pontos limitet nem tudom, de töltöttem már fel 2 órás anyagot, és néztem jóval hosszabbat is. Minőségben arra számíthatsz, amit az előző pontban linkeltem.
    3. 128GB-os kártyával használom, erre full felbontásban 167 perc anyag fér, max. 256-ot kezel a készülék. Sajnos hosszabb anyagot darabolja, olyan 25-30 perc közötti részekre. Ezzel két baj van. Az egyik, hogy a rögzített darabok közt jelentős frame vesztés van, olyan fél-egy másodpercnyi. A másik, hogy ezeknek a daraboknak a további szerkesztése (akárcsak az egybefűzésükről legyen szó) csak külső szoftverrel lehetséges, ami azonnali minőségvesztéssel jár. Legalábbis, amiket eddig próbáltam: premiere; final cut; power director. Ezek mind egységesen legfeljebb 4096x2048-ba exportálnak. Külső tápról elindul a felvétel, de nem tudom, meddig bírná pl. melegedésileg, mivel eddig 50 perces volt a leghosszabb felvételem, az is akkuról...

Új hozzászólás Aktív témák