Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    Sziasztok!

    Dokumentációhoz keresek minta sablonokat, és ezt az oldalt találtam, ismeri valaki, érdemes fizetni az anyagért?

    https://www.adatvedelem2018.eu/

    Más. Ha én, mint mindenhezértőszámítógépesfijjjúúú összerakom a GDPR-hoz kötődő IT anyagokat, és meg is csinálom saját szájízem szerint a kapcsolódó intézkedéseket, megfelel(het) egy ellenőrzésen, vagy mindenképpen kell DPO, aki hitelesít? 50 fős kis cégről van szó.

  • Timer

    veterán

    válasz bambano #141 üzenetére

    Ugyan már hozzáászokhattunk itt a fórumon a szélsőséges megnyilvánulásokhoz, de néha még meglep a dolog. A kérdés inkább az, hogy Te mit nem értesz meg azon, hogy egy 10-15 főt foglalkoztató kiscég NEM TUD kifizetni százezreket (sőt, milliókat, ha van kamerarendszer, weboldal, webáruház, kiskutyaf@sza) GDPR auditra / dokumentáció készítésre / utánkövetésre? Mindezt úgy, hogy többnyire a vezetői szándék sincs meg ezeken a helyeken, ennél jóval kézzelfoghatóbb dolgokra sem?

    a valóság ezzel szemben az, hogy a rendelet kiforrott dolog. volt rá két éved neked is, hogy összeszedd a szükséges pénzt,

    Tényleg? Rettentő érdekes, hogy ennek ellenére nagyjából tavaly novemberben kezdték el küldözgetni az erre vonatkozó hírleveleket, és idén áprilisban indult be az első, államilag is elismert DPO képzés, jellemzően 4-5 nap időtartamban. Ugye abban megegyezhetünk, hogy aki 4-5 nap alatt lesz DPO, az még nem maga az adatvédelmi jogokra vonatkozó törvények mindenható jóistene?

    "hogyha egy vállalkozás nem termeli ki egy ilyen feltétel megvalósításának költségét, akkor igen, zárjon be, "

    Ez meg... viccnek is rossz. Nyilván, zárjon be minden KKV, kerüljenek munkanélkülire az emberek, mert a főni nem akar kiadni 7 számjegyű lóvét olyasvalamire, ami még nincs rendesen deklarálva a hazai viszonyokra, SENKI nem vállalja a felelősséget a munkájára vonatkozóan a szektorban, plusz az utóbbi hónapokban a lassan már pappá felkent DPO-k szavára szintén fizessen ki százezreket, akik a végén ugyancsak megrántják a vállukat, ha mégis csöcsre szalad a vállalkozás egy ellenőrzésen.

    Mert ez így megy. Szerinted.

    Felesleges itt az észosztás. A KKV szektor le van maradva erről is, másról is. Persze, fontos a terület, majd kiforrja magát. De azt a b*ziságot ekkora hévvel támogatni, hogy minden KKV szórja a pénzét erre, nagyfokú böszmeség. Majd ha kiforrja magát a rendelet, lesznek államilag minősített és elismert, a munkájukra garanciát vállaló cégek ezen a területen, akkor lehet odadörgölni bárki orra alá, hogy "hülye voltál, sz@rtál az egészre, most idd meg a levét". Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz bambano #150 üzenetére

    Bocs a megkésett reakciókért, de most sorra venném!

    "ha úgy dönt a vállalkozó, hogy nem csinál könyvelést, mert az drága, az rendben van? ha nem fizet járulékokat, az rendben van?"

    Nem, természetesen nincs rendben.Viszont ezekre a problémákra millió meg 1 szakember létezik, aki bűntetőjogi felelőssége tudatában ad a cégnek megoldást, míg a GDPR-ra felkészítő cégek 99.9 százaléka ilyesmiről hallani sem akar.

    "véletlenül a belvárosban laknál, inkább sajnálod a vállalkozót és szívod a bontószökevény teherautójából kiömlő dízel kipufogót, vagy pedig mégiscsak elvárnád, hogy ruházzon be a furgonjába, hogy tisztább levegő jusson neked? vagy például neked jó, ha a kínaitól rendelsz, és darált patkány van a dobozban, vagy inkább a kínai is tartsa meg a haccp-t, és legyen nála rendes kaja, amitől nem fosod körbe a lakásodat?"

    Nem sajnálom, de azért ne keverjük már a GDPR-t a közvetlen egészségkárosító termékekkel, magatartással!

    "és idén áprilisban indult be az első, államilag is elismert DPO képzés": szerintem meg nem idén indult be az első államilag elismert adatvédelmi szakember képzés, hanem évek óta van ilyen."

    Érdeklődtem DPO képzés iránt saját részre, több helyről is ezt az infót kaptam. Ettől még persze lehet téves.

    "a tanácsadók azért kaszálnak most orbitálisat, mert a tisztelt ügyfelek az utolsó pillanatra hagytak mindent, így a kereslet besűrűsödött egy időpontra. ezt ahhoz tudnám hasonlítani, mint amit a pesti ilyen-olyan szobaárak csináltak a vizes vb alatt."

    Ez még érthető is lenne, a baj az, hogy olyan cégek is szolgáltatnak, gondolom, milyen minőség mellett, akik pár hónapja még azt sem tudták, mi a GDPR. A frissen képzett DPO EV szakosztályról nem is beszélve... Ezért van meglőve az, aki elfogadható áron akar bármit is lépni a témában, egyszerűen túl nagy a kínálat, és túl híg a leve, ráadásul zavaros a leves, nem látni az értéket a moslék között.

    [ Szerkesztve ]

  • Timer

    veterán

    válasz Ed_007 #187 üzenetére

    "Jelezte, az osztrák példát szeretnék átvenni a magyar jogba történő átültetéskor, ez pedig azt jelenti, a kis- és közepes vállalkozásoknál a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság kizárólag csak figyelmeztethet, más szankciót nem alkalmazhat.“

    Gulyás úr nyilatkozata. Szerintem ez csak átmeneti kedvezmény, de ez is jóval több, mint a semmi.

Új hozzászólás Aktív témák