Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sonye

    senior tag

    válasz Timer #115 üzenetére

    Na kb én is erre szeretnék jelen állapotban konkrét választ.
    Megtaláltam én is az oldat, sőt még egy másik ilyen van. sőt a könyvelőm is megkapta, de ha most könyvelő+én összerakunk valamit, akkor az már rendben?

  • Ed_007

    aktív tag

    válasz Timer #148 üzenetére

    A DPO képzés az nem a Doctor of Privacy, mondjuk ki; hanem pont azon kisebb vállalkozások számára indított képzés, akik nem akarnak szakértőt megfizetni, inkább elküldik az egyik értelmes és/vagy kisebb leterheltségű munkavállalójukat, hogy "Tanuld meg ezt is Pista!", aztán elvárják, hogy megcsinálja a napi 8-X órás szokásos munkája mellett ezt is, mert belefér neki, mert a DPO úgysem csinál semmit, mert ezért a hülyeségért ez is sok, hiszen ettől nem lesz több a bevétel vagy kevesebb a költség, akkor meg minek sz.patják ezzel a szegény vállalkozót?!?

    A DPO képzés szerencsére nem kötelező: ha van elég tapasztalatod, tudásod, csinálhatod anélkül is - és ez hatalmas pozitívum, mert kazánt pl. nem fűthetsz adott teljesítmény felett, hiába vagy mérnök, el kell végezned egy tanfolyamot hozzá. Nyílászárót sem építhetsz be, ha nincs erre vonatkozó képzettséged, hiába csinálod akár évtizedek óta - sőt, lehet, jogosult vagy nyílászárók beépítőinek képzést tartani és vizsgáztatni őket, de saját magad akkor sem nem építhetsz be nyílászárót - na EZEK valóban észbontó elvárások, de a GDPR szerencsére nem írja elő, hogy DPO képzésen kell részt venned ahhoz, hogy DPO legyél. Persze, ha előtte nem csináltál semmi hasonlót, akkor ajánlott részt venned a képzésen - de aki részt vett ilyen képzésen, azért ne gondolja, hogy ő ezentúl mindent tud a GDPR-ról; ahogyan senki sem lesz attól havas-jeges hegyi utakon is gyakorlott sofőr, hogy megszerzi a jogosítványt.

    DPO képzés egyébként már volt a GDPR előtt is, ami új, hogy mostantól van államilag elismert végzettséget adó DPO képzés is, ahogyan van államilag elismert kazánfűtő végzettséget adó képzés is.

    A DPO képzés minősége szerintem nem azon múlik, hogy van vagy nincs állami elismertség - attól csak más van az oklevélen, ahogyan az iskolákban, úgy DPO tanfolyamon is azon múlik minden, hogy milyen a tanár, és mennyit, hogyan tanul a diák.

    Az elvárások fontosságához: egyik ismerősömet vittem az ezredfordulón A-ból B-be, amikor "lefüstölt" bennünket az egyik szorgalmas vállalkozó jól megpakolt teherautója. Ismerősöm vehemensen védte: "Szegény nem tehet róla, ha nem engednék neki, hogy használja a régi sz.rát, akkor nem tudna megélni", és nem értette, hogy ez csak a fuvarozónak jó, körülötte mindenkinek egészségkárosodást okoz.

    Ugyanez a sztori most is, csak nem az egészséget teszik tönkre, hanem a privátszférát, a szerteszét szórt adatokkal.

    A "lesz.rom, hogy kikerülnek az adataim" hangos nemtörődömök miatt a csendesebb, aggódóbb, óvatosabb tömeg is veszélyben volt, mivel a vállalkozók nem fejlesztették a privátszféra védelmét - hiszen nem volt elvárás, pénzt nem hozott stb.

    Most szerencsére itt is előre kell lépni, és ahogyan sokkal kevesebb füstölő sz.r van az utakon, úgy lesz majd (idővel) kevesebb a személyes adatot nem megfelelően kezelő vállalkozás.

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Timer #148 üzenetére

    "Ugyan már hozzáászokhattunk itt a fórumon a szélsőséges megnyilvánulásokhoz, de néha még meglep a dolog.": konkrétan engem is meglepett, hogy mekkora vehemenciával véditek a követelményekben mulasztó kis cégeket a szerencsétlen átlagemberekkel szemben. mi ez az ökörség, hogy gipsz jakab vállalkozó pénztárcája fontosabb, mint az érintettek adatvédelmi jogai?

    tessék végre felfogni, hogy akár tetszik, akár nem, a világ afelé halad, hogy minőségi, tanúsítható dolgokat kell szolgáltatni, termelni.

    tőled is megkérdezem: ha úgy dönt a vállalkozó, hogy nem csinál könyvelést, mert az drága, az rendben van? ha nem fizet járulékokat, az rendben van?

    de kérdezek tőled új kérdést is: ha pl. véletlenül a belvárosban laknál, inkább sajnálod a vállalkozót és szívod a bontószökevény teherautójából kiömlő dízel kipufogót, vagy pedig mégiscsak elvárnád, hogy ruházzon be a furgonjába, hogy tisztább levegő jusson neked? vagy például neked jó, ha a kínaitól rendelsz, és darált patkány van a dobozban, vagy inkább a kínai is tartsa meg a haccp-t, és legyen nála rendes kaja, amitől nem fosod körbe a lakásodat?

    "és idén áprilisban indult be az első, államilag is elismert DPO képzés": szerintem meg nem idén indult be az első államilag elismert adatvédelmi szakember képzés, hanem évek óta van ilyen.

    "SENKI nem vállalja a felelősséget a munkájára vonatkozóan a szektorban": én vállalom a felelősséget, de kizárólag a saját munkámért. kiemelném, hogy hozott anyagból dolgozom. ha ez rohadt, akkor a végeredmény is az lesz.

    "plusz az utóbbi hónapokban a lassan már pappá felkent DPO-k szavára szintén fizessen ki százezreket,": a tanácsadók azért kaszálnak most orbitálisat, mert a tisztelt ügyfelek az utolsó pillanatra hagytak mindent, így a kereslet besűrűsödött egy időpontra. ezt ahhoz tudnám hasonlítani, mint amit a pesti ilyen-olyan szobaárak csináltak a vizes vb alatt.

    "Mert ez így megy. Szerinted.": ismételten csak tévedésben vagy. nem szerintem. én kis pont vagyok, mondhatok bármit, a többség ignorál, a kisebbség kiröhög. a valóság ezzel szemben az, hogy azok, akik mostanában árajánlatokat kaptak szakértőktől, akiket te lepapoztál most, tőlem függetlenül adják ki az árajánlataikat, magyarul az a "szerinted" az valójában a real life.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Ed_007

    aktív tag

    válasz Timer #178 üzenetére

    "...a baj az, hogy olyan cégek is szolgáltatnak, gondolom, milyen minőség mellett, akik pár hónapja még azt sem tudták, mi a GDPR. A frissen képzett DPO EV szakosztályról nem is beszélve... Ezért van meglőve az, aki elfogadható áron akar bármit is lépni a témában, egyszerűen túl nagy a kínálat, és túl híg a leve, ráadásul zavaros a leves, nem látni az értéket a moslék között."

    Ha a honlapon nincsen olyan tartalom, amely meggyőzően, ellenőrizhetően tárja eléd, milyen képességei, előzetes teljesítménye van a társaságnak, szerintem felejtős.

    Azt is érdemes megnézni, mikor hozták létre a céget, honlapot. 2018. februárjában létrehozott GDPR honlap, aminek semmi más tartalma nincs, csak az, milyen szuper felkészítést ad egy januárban létrehozott cég... ennél csak az a "jobb", amikor a cégnév vagy cégjegyzékszám meg sem jelenik a honlapon... vakrepülés éjjel kategória.

    A DPO minősítést is érdemes körbejárni: milyen egyéb minősítése van annak a DPO-nak ezen kívül... ha semmi más... hm...

    Mi évente és fejenként fél-egy milliót költünk képzésekre és minősítésekre - viszonyításképpen írom.

  • sonye

    senior tag

    válasz Timer #188 üzenetére

    Igen, átmeneti az biztos, hogy fel tudjanak készülni a még most lemaradtak is.
    De a lényeg, hogy ma nem jön a hóhér senkiért :C

Új hozzászólás Aktív témák