Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz b-max #97 üzenetére

    és akkor nézzük meg a másik oldalt is: egy ilyen felkészítés elvégzése több hónapos munka. elvárnád, hogy azok, akik értenek hozzá, ingyen megcsinálják, amivel később pénzt keresnek? hol lesz a határ? a kamerát is adja ingyen a gyártó?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz b-max #100 üzenetére

    "Nyilvánvalóan azért sincs meghatározva, hogy ki végezhet ilyen felkészítést": a valóság ezzel szemben az, hogy a gdpr 37-39 cikkeiben konkrétan le van írva, hogy ki végezhet felkészítést és mi az ő jogállása. az is le van írva, hogy kinek kell meghatározni a felügyeleti rendszer elemeit és folyamatait.

    hogy leszakad-e, vagy sem, az attól függ, hogy ki hogyan csinálja. lehet gpdr felkészülést csinálni úgy, hogy:
    1. legyen meg, darabra, papírhegyek, stb. legyünk túl rajta, oszt jónapot
    2. fogjuk fel ezt egy olyan alkalomnak, amikor a vállalat működését meg lehet javítani a gdpr szorításában
    3. egyébként is rendben vagyunk, akkor a gdpr öröm és bódottá'

    aki egyrészt úgy képzeli, hogy ez egy letudandó feladat, pláne, ha egyébként a vállalkozása nem termeli ki a vállalkozás fejlesztéséhez szükséges forrást, az menjen tönkre. ez a fajta hozzáállás vezet az eu leszakadásához.

    ha viszont valaki vagy rendesen csinálta a dolgokat (ne feledjük, a gdpr még a magyar jogrendszerben sem új, hiszen az infotörvény és az ötvenes törvény 7-5 éve már elvárja ezen dolgok nagy részét), vagy most hajlandó nagy levegőt venni, és kitakarítja a saját fertályát, akkor ezzel hatékonyságot is javít, amivel versenyképesebb lesz.

    azt is problémásnak látom, hogy itt a kötelezettek oldaláról hangzik el főleg vélemény, azokat pártoljátok, akiknek munkája lett az érintettek adatainak védelmével kapcsolatban. és mi lesz azokkal, akiket védeni fog a törvény? most az számít, hogy párezer vállalatnak mi az érdeke, vagy az, hogy 10 millió lehetséges érintettnek mi az érdeke? például én internet szolgáltatónál dolgozom. az, aki nálunk fizet elő, hogy jár jobban? ha rinyálok, hogy mekkora meló a gdpr, vagy ha (például) lecserélem a komplett szerverfarmot újra, gyorsabbra, üzembiztosabbra? hiszek benne, hogy a válasz egyértelmű.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz b-max #134 üzenetére

    "Én ott is látom a gondot, hogy pl. te is csak az informatikában látod ezt az egészet.": ez a te véleményed, én nem osztom.

    "Mondok valamit, kapható GPDR kompatibilis mobiltelefon": szerintem minden mobil gdpr kompatibilis annak, aki látta már a gdpr-t.

    "Viszont én azt nem tudom feldolgozni, hogy minden vállalkozásnak kell ez az egész...": miért, azt fel tudod dolgozni, hogy könyvelés kell, tb bejelentés kell, munkavédelmi cucc kell, tűzvédelmi oktatás kell, csak pont az adatvédelmet nem?

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Ed_007

    aktív tag

    válasz b-max #134 üzenetére

    "...én azt nem tudom feldolgozni, hogy minden vállalkozásnak kell ez az egész"

    Pedig ez ugyanolyan, mint az autók műszaki vizsgája: ha forgalomban akarod használni az autót, meg kell felelned az elvárásoknak, még akkor is, ha otthonról csak a vasútállomásig mész minden nap és vissza.

    Azt kell elfogadni, hogy ez nem RÓLAD vagy a vállalkozásodról szól, hanem az ügyfeleitek, partnereitek, munkavállalóitok személyes adatairól.
    Ez a jogszabály nem azért született, hogy NEKED vagy a vállalkozásodnak jó legyen, hanem azért, hogy az ügyfeleid, partnereid, munkavállalóid nyugodtak lehessenek, megfelelően kezeltek a személyes adataik.

  • bambano

    titán

    válasz b-max #139 üzenetére

    ezzel szemben a gdpr-hoz pontosan leírt, nemcsak számokkal, hanem szabványokkal alátámasztott eljárások, feltételek vannak. a gdpr-hoz képest a magyar számviteli törvény egy saláta.

    igazából egy dolgot látok, amit problémaként felhozhatsz, de az se igaz, hogy mivel mindenki az utolsó pillanatra hagyta a felkészülést, ezért most, az utolsó pillanatban a díjak valószínűleg magasabbak, mintha egy éve hozzáfogtál volna. de ez sem a szakértői oldal hibája. kereslet-kínálat.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz b-max #145 üzenetére

    még mindig nem érted.
    a gdpr nem csak arról szól, hogy van szabályzatod. arról is szól, hogy hogyan tartod azt meg. senki nem fog felelősséget vállalni a vevője dolgaiért. másrészt minden vevő más, más a környezete, mások az elvárások.

    például én több helyen is dolgozom. a gdpr szerint kezelnem kell azt a problémát, hogy a szerverek nem bírják a vizet. az egyik hely, ahol dolgozom, közel van egy folyó árteréhez és az azt védő gáthoz. itt a gdpr szerint kezelnem kell az árvíz problémát. a másik hely környékén viszont többtíz kilométerre sincs szabad víz, tehát nem érdekel az árvíz. ezzel szemben a szerverszobán átmegy egy szennyvíz cső, tehát itt nem árvíz, hanem csőtörés problémát kell kezelnem. és ilyen kérdésekből néhányszáz van, amit meg kell vizsgálnod és kezelned kell.

    szerinted melyik szabályzat-árúsító cég fog kitenni olyan példaszabályzatokat, hogy ez a szabály árvízre jó, az a szabály árvízre nem, de csőtörésre igen, a harmadik a szomszéd olajfinomítóra van kihegyezve, stb. stb.

    tessék végre felfogni, hogy kizárólag egyedi megoldásokat lehet alkalmazni akkor, ha valóban tisztességesen meg akarod oldani a problémát.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • RudY

    addikt

    válasz b-max #145 üzenetére

    "Okés, hol tudok pl. olyan webshopot bérelni vagy template-t vásárolni ami megfelel technikai szinten a GDPR elvárásoknak?"
    A valóban normálisak már rég leprogramozták és felkészültek, amelyik nem, azt el is lehet felejteni.
    Szerintem az eszközök terén ne gondold tovább, fölöslegesen csúsztatod magad abba a végletbe, ahol nem találsz megoldást.
    Az EU gazdasági leszakadásához szerintem ennek abszolút nincs köze, se hatása, ellenben legalább egy jelentős lépés a személyes adatok fokozottabb védelmére.
    Van nem egy olyan cég vagy vállalkozás, ahol olyan is hozzférhet bármilyen ügyféladatokhoz, amihez egyrészt semmi köze, másrészt akár szándékosan is visszaélhet velük. Elsősorban pont ezek miatt készült ez a szabályozás, legyen megfogható felelős és akár a büntetés is rákényszerítse őket, hogy tartsanak végre szigorú rendet.
    Közel 2 éve volt rá mindenkinek, hogy átnézze vagy átnézesse valakivel a 120 oldalas rendeletet, hogy rá konkrétan mi vonatkozik egyáltalán... szerintem a többség nyilván az utolsó hetekre hagyta.
    A template dolog önmagában ezúttal igen keveset ér, hiába írják le többen is, ezt el kellene már hinni.
    Hogy legyen némi konkrétum is: a könyvelőm mar tavaly óta jár GDPR konfereciákra, konzultációkra, oktatásokra, amit nemcsak saját részére hasznosít, hanem továbbadja az ügyfelei számára is.
    Volt/van több üzleti partnerem, akik megosztották egymás között a tapasztalatokat, így 4-5 template is forgott, amit mindenki saját magára igazított precízen.
    Hiába is küldeném el pl. neked az enyémet, EGT-n belüli importtal (is) foglalkozom, így megint ott vagy, hogy ez számodra használhatatlan. Hiába "webshop", nálam 2 üzemel, mégis más mindkettő.
    Nem mondanám, hogy gyors és könnyű lett volna, de ehhez képest a vegyi vagy műszaki cikkek tisztességes és korrekt (!) behozatalával járó ügyintézés és költség kismiska. Ellenben a viszonteladók bizalma és a vevők elégedettsége miatt igenis megéri, erkölcsileg és természetesen anyagilag is.

Új hozzászólás Aktív témák