Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz macilaci78 #128 üzenetére

    három ok miatt nem fogsz találni felelősségvállalást:
    1. a jogszabály a vezetőt nevezi ki felelősnek.
    2. a külsős szakértő abból főz, amit mondanak neki. semmiféle biztosíték sincs arra, hogy a kiindulási tájékoztatás elfogadható lesz és nem buknak meg később valami elhallgatáson.
    3. jelenleg a magyar kormány mulasztásos törvénysértésben van azzal, hogy kötelessége lenne kijelölni a felügyeleti hatóságot a gdpr szerint, amit nem tett meg, és 25-ig nem is fog már. a felügyeleti hatóság fogja megadni az igazodási pontokat. tehát amíg minimálisan azt sem tudjuk, hogy ki fújja majd a passzátszelet az auditálásokkor, addig nincs mihez igazodni.

    most arról nem beszéltem, hogy szerintem minden gdpr projekt buktára van ítélve, amit nem informatikában jártas csinál. ennek persze lehet egy olyan következménye is, hogyha a később kinevezésre kerülő felügyeleti hatóság vezetője alapvető geometriai tényekkel sincs tisztában, akkor belefuthatsz olyanba, hogy tökéletes gdpr felkészítést nem ért meg a hatóság, és azért fogja elmeszelni, mert az ő igazodási alapja téves.

    szerk: még annyit, hogy pár éve lett volna ügyvéddel dolgom. 30k/óra díjszabást kaptam.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák