Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Partz

    senior tag

    "Elvileg itt a kék OLED alapvilágításból a nano méretű kristályok alakítják ki a vörös és zöld alpixeleket."

    Szerintem ebben a bekezdésben a cikk író keveri a Samsung féle qd-oled megoldást, a TCL féle nyomtatott rgb (quantum-dot, quantum-dot, oled) sub-pixel megoldásával. Ilyen prototípust mutattak CES-en, a PE oled a diákon pedig a perovszkit alapú quantum-dot, oled sub-pixel struktúrára utal.


    Itt egy dia, hogy érthető legyen.

    [ Szerkesztve ]

  • Partz

    senior tag

    válasz mad823 #13 üzenetére

    Amit itt sokan általánosan oled problémának gondolnak, az összes self-emitting technológiánál fenn áll. Igen a hőn áhított micro-ledet is érinti a különböző színek eltérő öregedése, ebből adódóan a beégés. Csak, hogy érzékeltessem a jelenlegi Lg féle woled panelek élettartama 150.000 óra, az általános tv-kben használt led-eké 60.000-100.000 óra között mozog. Akkor miről beszélünk?

    Mint korábban volt róla szó jelenlegi prototípusoknál azért használnak kék oled-et, mert bizony hosszabb az élettartama a hasonló quantum-dotos megoldásoknál.
    Ha meg kifejezetten a kék problémája foglakoztat, nézz utána tadf és a hyper-fluorescence oled anyagok hol tartanak manapság.
    Sajnos még nagyon messzi vagyunk attól, hogy ez quantum-dotos megoldásokkal is megvalósítható legyen. Mármint megvalósítható csak rosszabb végeredménnyel.

Új hozzászólás Aktív témák