Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CounterBoci

    senior tag

    válasz #76500480 #49 üzenetére

    Egészen pontosan egy 30 fős autóipari beszállítónál vagyok technológus. Azt a 260-290 bruttót csak pár ember kapja meg, a többi 20-25 jóval kevesebbet. És azért, mert alkalmatlanok mindenre, valakit pedig muszáj felvenni, mert szakképzett munkaerő NINCS. Feltettem a nagy kérdést, hogy nem látják mennyi munka van, miért nem vesznek fel embereket. Az volt a válasz, hogy három hete fel van adva a hirdetés és senki sem jelentkezik. Arról nem is beszélve, hogy az emberek lusták. Tudom miről beszélek, én is voltam robot. Sőt, mikor felkúrják az agyam beállok én dolgozni és megmutatom hogy kell, aztán csendben maradnak egy ideig.

  • DjFlanker

    aktív tag

    válasz #76500480 #49 üzenetére

    Dolgoztam ilyennél. 12 fő, fele a tulajdonos maga, felesége, testvér, sógor, unokatestvér. Meló nem volt rossz, kollégák normálisak, de:
    - fizetés kevés, emelés csak rossz szájízzel, miközben a főnök a feleséggel-gyerekkel a Bécsben befizetett (NAV ne lássa) utazásokra mentem évente többször
    - E mellé még a kevés pénznek is csak a 2/3-ára voltam bejelentve, maradék és a közlekedési támogatás már feketén, készpénzben. Akik vállalkozóként dolgoztak be, azoknak 3x nagyobb számla, majd pénzt bankból levenni és a különbözetet visszaadni..
    Szóval a a 6 munkahelyem közül pont ez volt a legkicsinyesebb és legszarabb ebből a szempontból.

    Jó pilóta alagútban nem katapultál

  • kispéé

    aktív tag

    válasz #76500480 #49 üzenetére

    "Kislétszámú családi céghez érdemes menni, nem gyárba, "

    Hát ezt így ebben a formában nem mondanám.
    Én egy kis "családi cégnél" kezdtem el dolgozni, mint termelés irányító, (15-20 fő), hiába volt így-úgy szabad kezem,mégis mindig azt kellett csinálnom amit a tulaj akart, logikátlanul,kapkodva, ész nélkül "termeltünk", úgy kellett ugrálnunk mintha a rabszolgái lennénk, úgy is voltunk megbecsülve, "örülj hogy dolgozhatsz" felfogás mellett.Fizetés csak akkor volt, mikor épp eszükbe jutott ,hogy utalni kellene. Beszállítóknak folyamatos tartozások, emiatt akadozó termelés jellemezte a hangulatot.Szerintem ezt senkinek sem kell bemutatnom.
    2 év után megpattantam egy hasonló munkakörbe. Ez "kissé" komolyabb cég, bérezés kb. a 3-szorosa,(mindig időben jön) juttatásokról nem beszélve és itt hagynak dolgozni, megfelelő a hangnem, stb. stb.
    Mindkettőnek vannak előnyei hátrányai. De inkább azt mondanám, legyek ilyen biorobot alkalmazott,ahol megbecsülnek, számítanak rám, tudok tervezni, minthogy itt a farkastörvények uralta és agyonadóztatott Magyarországon vállalkozzak is bármire.

Új hozzászólás Aktív témák