Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz Kékes525 #132 üzenetére

    Bármi, kivéve ezt a türkizes összeállítást. A fekete téma, amit másodjára tettél be, már fokokkal tűrhetőbb, de a feketének túl kevés a kontrasztja a sötétpiros ablakfejléccel és a szürke feliratokkal, míg túl nagy a kontrasztja a fehér beviteli mezőkkel. A neten lehet nézni sok fekete témát, általában benne van a nevükben a black (black skin, black theme).

    A jó téma olyan, hogy nem túl világos, nem túl sötét, nem túl nagy, nem túl kicsi a színek közötti kontraszt, meg megy szinte minden színhez. Ilyen pl. a PH fórumának a témája, meleg barna különböző enyhébb árnyalatai, megy a fehérhez, fekete szöveghez, piros elemekhez is, meleg pasztellszínek (különösen sötétben pihentetik és nyugtatják a szemet), pihentetőek, nem túl sötét, de a szemed sem égeti ki. Hasonló sötétebben a Bespin színtéma szövegszerkesztőkben. Persze ízlés kérdése is, nekem a Mac-es / Ubuntus lila téma is bejön, sok ember meg sikítófrászt kap tőle. A te témádhoz a Vim Solarized Dark áll közel, az olyan zöldes tengerkék, bár nekem az soha nem jött be, meg sok kékkel a színhőmérséklet magas, és főleg sötét környezetben fárasztja a szemet, gátolja az elalvást (ezen az elven működnek a f.lux, linuxos Redshift, androidos Twilight alkalmazások). Ezen a weboldalon jó színösszeállítások vannak, igaz plain text editorokhoz készültek, de jó ötleteket meríthetsz Windows-színekhez is. Ez a színpaletta-összeállító oldal is segíthet. Arra is vigyázz, hogy ha megtartod ezt a színátmenetes ablakfejlécet, akkor az egész színátmenetnek mennie kell a többi színhez (tálca, menü színéhez, háttérképhez is), nem csak az elejének vagy csak a végének, persze ezt a hatást lehet tompítani, ha közelebbi színek között van átmenet.

    Abban viszont igazad adok, hogy a klasszikus Windows 9x-es felület világos egér/betonszürke színe nagyon unalmas, évekig azt bambultam, már akkor is rettenet untam. Annak idején azért vezették be, mert kevésbé ütött el a Win3.x/NT3.x-es témától.

Új hozzászólás Aktív témák