Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chey

    csendes tag

    Nekem a magas TDP-ről egy jó kis OC jutott az eszembe. A magas TDP ugyanis magasabb órajelet és magasabb feszültséget tesz lehetővé az energiagazdálkodás kikapcsolása nélkül. 2 mag és 4 szál sok játéknak lehet elég, egy 5 GHz-es procit meg inkább visszafog az IGP.

    Az energiagazdálkodás pedig nagyon fontos, ugyanis nekem az agyonfikázott melegedő 3,8 GHz-es Prescott* fogyasztott átlagosan annyit, mint egy 3,3 GHz-es-es Northwood*.

    * egészen pontosan 2 db. 3,6 GHz-es Irwindale, 3,8 GHz-en járatva, EIST és C1E mellett 40 és 300 Watt között fogyasztott terhelés függvényében, míg 2 db. Gallatin SL79V 3300 MHz-en 110 és 230 Watt között fogyasztott, terhelés függvényében. Mivel az idő többségében nem számításigényes feladatokat végeztem, így az átlagos fogyasztás azonosra jött ki. (A miheztartás végett: EIST és C1E nélkül az Irwindale-ek 180 és 300 Watt között fogyaztottak. Az arányait nézve magas üresjárati fogyasztás a magas szivárgási áram miatt volt. Energiagazdálkodás nélkül egy mai processzor is hasonló vagy rosszabb karakterisztikával rendelkezik.)

Új hozzászólás Aktív témák