Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz pengwin #29 üzenetére

    Azért ez nem így van, ott vannak kereskedelmi Linux-ok ahol erre policy is van és ragaszkodnak a supporthoz. Ezek kereskedelmi vállalatok, és bankok, tőzsdék, iparvállalatok, állami intézmények elsősorban.
    Az igazán nagy helyek, tehát a legjobban a Linuxtól függő tech cégek nem RHEL, vagy SUSE linuxon futnak, hanem legfőképpen Debian-on esetleg Ubuntu-n, ugye erre a legjobb példa a Google. Yahoo, vagy a Facebook. Az Apple pl pont nagyrészt SUSE KVM.en fut de ez is csak addig amíg nem jönnek rá, hogy a Debian ugyanolyan jó.
    Na ez az egyik fele.
    A Másik fele, hogy sok kis szolgáltató van, a kicsit ne magyar viszonylatban, hanem német, francia, svéd viszonylatban kell érteni, azaz 10 - 50 000 VM-et futtató cloud szolgáltató na ezeknél jellemzően Debian-ok fognak futni, nem fog egyik sem fizetni a RHEL-ért vagy a SUSE Linuxokért. Mert neki nem fogja megérni a support díjat fizetgetni, mert nem.

    A nagy technológiai vállalatok, IBM, HP, Dell, stb saját márkás szoftverei csak RHEL, SUSE-n indulnak el jellemzően, ha Linux alapú szoftverekről beszélünk, mert Windows-on a legtöbb ilyen szoftver alaphelyzetben is fut. (CentOS-en sem), pl a TSM, vagy az utódja a Sprectrum protect, vagy a Monitoring szoftverek is ilyenek, pl a Tivoli Monitoring, egy nagyvállalat meg fogja venni, de ezek a nagy iparvállalatok jellemzően eléggé vaskalaposak, nem fejlesztenek annyit, amennyit erre egy google, facebook, amazon rá fog szánni.
    Itt egyértelmű a kereskedelmi Linux.

    De a cloud szolgáltatóknál ez már nagyon nem így van. Mert a debian az debian. És most jó értelemben írom ezt.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák