Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    Messzemenő következtetéseket nem kell levonni belőle. Összeraktak egy hatalmas falat 4K kijelzőkből, persze, hogy odacsődült a nép. De ettől még nem hiszem, hogy akkora igény lenne, moziban sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, nem hogy a TV-k piacán. Valószínűleg sok 3D TV-t úgy adtak el, hogy a drágább kategóriában alapdolog volt a funkció megléte, és nem direktben a vevő akarta. Én moziban több filmet is láttam 3D-ben, kb. az első volt, amit direkt, kíváncsiságból, a többit kényszerből, mert csak 3D-s előadás volt este, és nem voltam elájulva tőle. Láttam direkt 3D-ben forgatottat és konvertáltat is, egyiktől sem voltam elájulva. Nem vagyok filmes szakember, de nem igazán látom, hogy mire jó a 3D. Volt, ahol próbáltak a jelenetbe direkt 3D-t csempészni, repül feléd a golyó, csákány, autó (felvették, vagy utólag konvertálták, kb. annyira volt hatásos), de sok értelme nincs, a távoli jelenetek, tömegjelenetek meg egyébként sem olyan jók 3D-ben. Nem érzem, hogy forradalmasította volna a mozit, az otthoni tévézésről nem is beszélve. Egyébként nem először próbálkoznak 3D-vel, a 80-as években voltak 3D-s mozifilmek a piros-kék technikával, sőt német adókon ugyanezzel természetfilmet is láttam a 90-es években, gyerekként érdekes volt, de akkor se volt áll-leejtős.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák