Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz #51736960 #17 üzenetére

    Nem vagyok szaki, de majdnem felesleges 4-5 böngésző legfrissebb verziójánál több alatt ténylegesen tesztelni egy weboldalt. De szerintem a szakik még ennyit se foglalkoznak vele, nem egy weboldalt láttam már, ahol belelógtak idióta ablakok a szövegbe és csak adblock-kal lehetett őket eltüntetni (nem hirdetések voltak), a mai napig használt IE only oldalakról nem is beszélve. Én mint nem szakmabeli, csak hobbi szinten ezzel foglalkozó, személy szerint 5 alatt tesztelek (IE, Firefox, Chromium, Opera, uzbl). A többire ott a böngésző kompatibilitás, megnézem jó-e azt kész. Mindenre optimalizálni úgyse lehet, még Flash-t se (mindig lesz böngésző, amin nem működik egy-egy vezérlő vagy épp nem ott jelenik meg a tartalom, ahol kéne neki, de ez minden technológiára igaz, amíg a kedves böngésző fejlesztők nem hagynak fel a saját, standardtől eltérő megoldások beépítésével).

    A cikkhez:
    Engem személy szerint hidegen hagy, hogy mik az új verziók, de abszolút feleslegesnek érzek ennyit, ha ilyen gyorsan be tudnak építeni ennyi újítást, az bőven bekerülhetne egyetlen főverzióba, sajnos tényleg marketing trükk szaga van a dolognak.

    (#45) lezso6: az évszám szerinti verzió jó ötlet lenne, de ha egy éven belül többet is ki kell adni, akkor kell egy hónap szerinti kiegészítés, mondjuk 10.02. Kisebb lenne a káosz, de ezzel meg egyértelművé válna a laikusok számára, hogy melyik böngésző adott verziója mikor készült és lehet, hogy pont emiatt inkább egy kevésbé régen kiadottat választanának, még ha az egyáltalán nem is jobb semmivel a többinél.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák