Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    nekem egy ennél alapabb hunyadi van, barkácsra elég az "tanyára", de lehetne jobb... (kis 400W-s, fix fordulattal és imbuszos befogatással) pár napja jött szembe egy videó, hogy apróbb praktikákkal hogy lehet tisztább vágást elérni

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz dabadab #10 üzenetére

    bosch-ból kék is van már 20 körül... zöld cuccaim vannak barkácsra, de azok is szerintem bőven jobbak, mint a hunyadi :K

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz geekthink #23 üzenetére

    ...na meg amire ideális még a dekopír: íveset vágni... szerintem, ha kiszolgál a hunyadi, utána egy kék bosch-ra cserélem, mert az sincs még horror árban... gérvágóból viszont parkit vettem, mert abból egy jobb bosch már 1 számjeggyel több :D és néha pár lécet ledarabolni bőven jó a lidlis gép is

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz DeFranco #34 üzenetére

    nekem a készlet:
    - ütvefúró: ződ bosch (betonnal küzdöttem vele párszor, ma már inkább fa és fém fúrására használom, ha sokat kell fúrni, vagy stabilan kell a nagy fordulat és nem akadály a kábeles)
    - kis flex: ződ bosch (15x15x1,8-as zárt profilt aprítottunk vele: mint kés a vajat... csiszolni is csiszol rendesen)
    - akkus fúró-csavarozó: kis ződ bosch (baromi sokat használtam már, 2 akku van hozzá, ami nem hátrány, mert 6-8 év után már hosszabb melót nem bír ki az egyikük)
    - fúrókalapács: parkside (talán valami 15ezer volt, de tökéletes: véstem a hozzá kapott fejjel és lukat is fúrtam már vagy 100-at panelbetonba... asszonynak mondtam, hogy ezt a gépet simán lehetne nőkkel reklámozni, annyira megterhelő vele a munka)
    - multitool: dremel (kis akkus, csiszoltam/vágtam vele sokat, szeretem)
    - dekopír: hunyadi (bosch fűrészlapokkal... egyik legolcsóbb gép volt... ha majd többet kell vágnom, komolyabbra cserélem majd)
    - rezgőcsiszoló: hunyadi (olcsó kis gép volt, célnak megfelel, de vannak korlátai: jó lenne egy multicsiszoló... esélyes, hogy egy parkside beugrik mellé, ha akciós lesz)
    - gérvágó: parkside (egyik legjobban várt eszköz volt nálam... darabol szépen, csak panel erkélyre kicsit brutál a hangja :D )
    - akkus élmaró: parkside (maga az eszköz nem rossz, de a hozzá kapott felsőmaró készlet nagyon ócska... múltkor is martam, lelazult a fej végén levő imbusz, leesett a csapágyazott vezetőrész és beleb*sztam vele az anyagba :W )
    - forrasztópáka állomás: parkside szintén (ez sem rossz, csak én vagyok elég képzetlen a használatához... gányolni szépen tudok vele :D )

    ui: igazából ami "jó lenne", az egy elektromos gyalu, egy multicsiszoló meg később egy jó dekopír... ja és egy merülőfűrész :) ...de ezek ráérnek akkor, amikor lesz normális műhelyem

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz kenand #36 üzenetére

    ja, de pont a mosogató/főzőlap kivágás az, amiért lapszabászaton 5éve is elkértek errefelé 5ezret, egy dekopírral meg ha hellyel-közzel kivágod, akkor is jó lesz, mert takarva lesz :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Lami66 #46 üzenetére

    nagyon frankó lett :) amiben én először rutint szereztem, azok a saját tervezésű lapszabászati bútorok voltak: ezekhez kb csak akkus fúró-csavarozó, facsavar meg mérőszalag kell... néhány polcot meg kisebb-nagyobb bútort terveztem így otthonra... ami a legdurvább volt: rendes pelenkázókomódok 40-50ezer fölött indultak és egyik sem volt teljesen olyan, amilyen kellett volna... a ránézésre legközelebb állót átterveztem, leszabattam (kb 22ezer volt az anyag+munkadíj, 2mm-es élzáróval minden) és otthon pár óra alatt összeraktam... lett az egész vagy 50-60kg, masszív... használtuk is sokat, azóta pedig tárolónak teljesen jó :K azon gondolkozunk, hogy idővel újjá kellene születnie más formában... (vagy nekiadni valami anyaotthonnak, de egészben elég nehéz lenne mozgatni a lépcsőházban)

    amin még nagyon nagy az árrés, azok a gyerekvédelmi/berendezésvédelmi kerítések meg karámok... több tízezer egy ilyen és lehet nem is pont az adott helyre van méretezve... méricskéltem-számoltam, majd obi-ban ledaraboltattam egy rakat 24x44-es lécet, amit utána otthon csiszoltam és összefúrtam... kentem rá 2 réteg vastaglazúrt, hogy védve legyen és színben passzoljon a szekrénysorhoz, amin a tv meg műszaki cikkek vannak... a lécek ára megállt 5000ft alatt, lazúrral, ecsetekkel, csiszolópapírokkal, mindennel bőven 10 alatt voltam (mondjuk munkában bele kellett tennem jópár órát, de ilyenre szívesen áldozok mindig) ...miután meg nem kellett már ez a "kerítés", lett a lécekből a falra 3 "lebegő polc" :) nem szeretek semmit kidobni, ezért nálunk 1-1 tárgy többször is képes újjászületni

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák