Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nullpoint

    senior tag

    A dekorpírlapoknál nagyon fontos hogy minél vastagabb legyen, ez sajnos kevés lapnál van, és azonos cikkszámon belül is különböző gyártásból eltérő értékek lehetnek. A vékony lap egy csúcsgépben is ferde vágást fog eredményezni, vágás közben elhajlik, dacára a megfelelő lapvezetésnek.

    Berner 002381 1.2mm, 002372 1mm(ez lefele vág), Hikoki jpw30 progressor 1.2mm, illetve a Bosch T234X szintén.

    A cikkben levő pengék egyike sem ideális bútorlaphoz, ezt majd később megtapasztalod.

    Próbáld ki a fentebb említetteket, mindegyik jó, az első kettő még egy picit finomabb képet is ad mint a progressorok, és árban vállalhatóak.

    Következő szint a keményfémlapkás dekopírlap, ezek többszörösébe kerülnek a többinek, cserépe hátoldalon gyönyörű vágáskép, nagyon nagyon hosszú élettertam. Barkács felhasználás mellett nagyon hosszú időt kibírhat, persze csavarvágás nélkül.

    Másik fontos, ugyanakkor költséges dolog a dekopírfűrészeknél, hogy a fém talp a fém hajtóműházhoz csatlakozzon, a profi gépek emiatt is tudnak szebben dolgozni. A képen látható dekopírokon a műanyag házhoz csatlakozik a talp, ez már eleve bizonytalanságot hordoz, a felhasznált műanyag minőségének függvényében.

    Összehasonlítás:

    Persze itt már van egy közel háromszoros ár, de a különbség óriási, még úgy is, hogy a makita a dekopírok között nem a dobogó legfelső fokán áll.

    Összefoglalva a dekopírral a technológiához elvárható legszebb vágás követelményei:

    -Megfelelő fűrész (fém talp fém hajtóműházhoz csatolva)

    -A feladathoz megfelelő fogkialakítású penge

    -Lehetőség szerint minél vastagabb anyagú penge

    -Őszinte lelkesedés a feladat szépen való elvégzése iránt :D

    kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

Új hozzászólás Aktív témák