Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dorian

    félisten

    válasz benfolds #9676 üzenetére

    Én azért veszek használati tárgyakat, hogy használjam őket, nem azért, h a lelküket ápoljam :)
    Akkor töltöm amikor tudom, arra szoktam figyelni, h 20 % alá ne menjen.
    Soha nem volt még kényelmesebb, mint ez a gyorstöltő, nem rabol időt.

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • sityupityu

    veterán

    válasz benfolds #9676 üzenetére

    A nagy része egy merő hülyeség a dolognak. Ez a "40% alá nem menjünk, meg ne töltsük 100%-ra" nonszensz egy Li-ion vagy Li-po akkunál. Két dologra kell figyelni. Az egyik valóban az, hogy ne várjunk addig amíg kikapcsol a telefon. Ez elméletileg valóban károsíthatja az akkut, de ez is csak elméletben. Ugyanis a fúrógépektől kezdve egészen a mobilokig a lítiumos akkuk eleve nem hagyják, hogy létrejöjjön a teljes kisülés. A Fúrógép hiába áll le, vagy a telefon hiába kapcsol ki, abban valójában még van valamennyi kraft.
    A másik dolog ez ne töltsük 100%-ra szintén egy marhaság. Itt is az van, hogy akkor lehet max olyan probléma egy elmegy feleslegesen 1-2 töltési ciklus, ha a teljes feltöltéstől számítva még tök sokáig a töltőn marad a telefon. Mert előbb vagy utóbb elkezd merülni, és hogy 100%-on maradjon ismét kell kapnia áramot. Ha ezt sokszor eljátsszuk, akkor veszendőbe megy pár töltési ciklus, de más baja ekkor sem lesz.
    Pont, hogy akkor lehet maximálisan kihasználni a töltési ciklus számot, ha hagyjuk lemerülni (persze ne kikapcsolásig) és utána 100%ig feltöltjük, majd utána időben lehúzzuk a töltőről.
    Ha meg eléri azt a bizonyos ciklusszámot akkor nincs mit tenni, akkucsere.
    Annyi marhaságot tudnak írogatni az interneten az akkukkal kapcsolatban, hogy hihetetlen. Különösen igaz ez az apple-re. De ez csak a telefonos berkekben megy, egy modellező fórumon nem problémáznak ennyit, pedig ott aztán tényleg fontos a dolog.

    [ Szerkesztve ]

    --albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Új hozzászólás Aktív témák