Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Erdész85 #13923 üzenetére

    "A bt működés alapból nem változott, maradt a normális két hangerő állítási lehetőség."
    "... és megnézem a bt absolute vol-t. alapból kivan kapcsolva uh külön be kell kapcsolni ... "
    Ez így OK. Mondjuk én úgy emlékszem, hogy a default value, hogy be van kapcsolva, csakhogy ez eddig nem működött. Vagyis a 9.1-ig (a 8-astól tuti) ez a kapcsoló teljesen döglött volt.

    " ... a teszt alapján csak egy funkciótlan kapcsoló. Nem történik meg a leírt szinkronizálás ... "
    Csináltál connect-disconnect-et? Esetleg unpair-t és pair-t? Írtam, hogy tapasztalatom szerint (igaz ez nem a P10-hez kapcsolódó) szükség lehet rá.
    Mivel nekem ez egy fájó bug volt, ezért figyelemmel kísértem a javítását. 9-es alatt tuti sz@r volt, míg 9.1 alatt - végre most már - jó. Szóval meglepődnék, ha a Te P10-ed máshogy viselkedne ua. firmware-el.

    "A kábeles füleseknek nem volt külön erősítőjük ... "
    Nem kell ahhoz erősítő, hogy az egyik eszköz vezérelje a másikat. Csak egy megfelelő jel (ki)adása. Erre az analóg (walkman-es) korszakban esélyed sem volt. Ma viszont alap lenne, hogy működjön, ill. akár a user el tudja dönteni, hogy hogyan (ld. kapcsoló).
    De, a lényeg:
    1. A bluetooth absolute volume dolgot nem én találtam ki.
    2. Android 6 óta ennek úgy kellene működnie, ahogy már sokszor leírtam.
    3. A Huawei-nél - valamilyen rejtélyes okból - ezt a funkciót is (sajna nem az egyetlen) tönkre vágták
    4. ... a 9.1-ben javították a hiábát

    "Másik újítás, hogy ha bekapcsoltad a dev módot majd kikapcsolod nem adja be az usb választási lehetőséget és blokkolja a teljes adatátvitelt ... "
    Kipróbáltam, nálam nincs ilyen gond. Annyit vettem észre, hogy a kábel rádugásakor nem ugrik fel (alul) egy ablak, hogy mit szeretnék, hanem - fentről - a notification-ből kell kiválasztani, hogy mit akarok. Érdekesség, hogy itt megjelent (én legalábbis nem emlékszem rá, hogy lett volna) egy olyan, hogy másik eszköz töltése. Vagyis elvileg - szükség esetén, kábelen keresztül - a P10-ről tudunk tölteni egy másik eszközt.
    Adatmásolás: miért nem használsz wifi-t? Kellő térerő és jó kapcsolat (5 Ghz) esetén sokkal gyorsabb (és kényelmesebb)

    "Konkrétan, a legfrissebb huawei backup van a telefonon és nem lehet menteni, mert telepíteni kell a legfrissebbet, ami ugye fent van."
    Ezt adom. Ez tényleg ordas nagy gáz. Én a 9.1-re történő update előtt akartam egy mentést és csak kamilláztam, hogy mi van... kérte a legfrissebb Huawei Bakcup-ot, csakhogy a Play!-ben lévő nem volt neki jó. Mivel nem tegnap óta használok Android-ot, ezért itt nem álltam meg. Szépen utána néztem, hogy mi is a helyzet. Végül a "Huawei Backup v9.1.1.308_OVE" (apkpure.com -ról) sikerült beüzemelni a mentést.
    Ultra ciki, hogy ez se a Play!-en se a App Galery-ben (ott a Backup egyáltalán nincs fent!!) nincs fenn, és a user-nek kell utána menni. Nézd csak miket írnak most a Play!-en

    Nem tudom mióta van ez így (ritkán használom a Backup-ot) de ez vér ciki. Ilyen "apróságokkal" csodálatosan tudják maguk alatt vágni a fát.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák