Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    Tekintsünk el az 5G hiányától. Meg az ártól. Meg a GMS hiányától...
    Szóval telefon. Ezt néha fektetve fogjuk. De ezt hogy is? Kamerákat mindig összetapogatva?
    " úgyhogy letette a piac talán legjobb fotós szettjét nappal, elképesztő részletességgel és rendkívül sokrétű zoomképességekkel,"
    Öhm, a hiba valószínű bennem van. (igaz, a samsung és xiaomi mesterkét túlszínes túl kontrasztos képeit sem szeretem, tehát ez akár hivatalos is lehet)

    Belenagyítás nélkül(!!!) nézzük meg a blendés tesztképeket. Még f/4-en se éles (kicsit sem) pl a szemöldök. Sőt, már az indexképen is látszik. Nem mű túlélesítésre vágyok (a symbianos nokiáim, pixeleim is eleve lágy képeket csináltak/csinálnak) hanem csak olyan részletekre, aminek tenyérnyiben is illene normálisan kinéznie.
    Az őszi képeken megint látszik belehúz a vörösbe, sárgába; izomból az ég kékjébe. Kontraszt is van bőven, a sötétebb részek nem rosszak, de lehetne több részlet, és agresszívan belenyúl az égbe, valószínűtlenül lehúzva azokat a szinteket.
    Nem rossz, de azért nem látom olyan jónak messze.

    A 'logikai bakik' ahogy a 12X-nél is megdöbbentettek, itt is vannak (itt legalább a cikkben is olvasható). Ha normálisabb eredményt akarok, marad a Pro/kézi/akármilyen mód, ahol meg a quad bayer szenzor és auto hdr és egyéb hasznos dolgokból nem lehet normálisan profitálni.

    Ennek így mi értelme? :F (És más tesztekben ez miért nincs megemlítve?)

    Persze persze, ez is csak fikázni jött ide... OK, valóban nem akarok ilyet venni, de amivel el akarták adni, hogy azt sem sikerült -szerintem- rendesen megcsinálni, az azért meglepő.

    Másik dolog amit én hiányolok a teszteknél: Itthon egyáltalán nem egyértelmű, hogy attól hogy az itthoni sávokat támogatja egy készülék, hogy megy is a VoLTE az itthoni szolgáltatókkal. Joggal merül fel bennünk a kérdés. De remélhetőleg csak azért nincs megemlítve, mert csont nélkül megy. Bár a P6 tesztnél is ennyi van leírva, legalább ott a kiegészítés: (kiegészítés: az eSIM és 5G hazai támogatásáról érdemes a vásárlás előtt a szolgáltatóval egyeztetni - Bone123).. Más kérdés hogy a szolgáltatók akkor sem tudják hogy működik, ha megy a volte minden mókolás nélkül. :U

    p2pp: Tényleg így látod? :R
    Vagy ez is olyan, mintha x-y samsung modellről a reklám azt sugallja hogy jó képet csinál, szinte mindenki azt mondja hogy azt csinál, független a valóságtól. (Sok tesztet kerestem mikor a 12X-et vettem, de itt is egy tipikus példa mire gondolok: [link] Dinamika, részletek).
    Bár lehet hogy csak különöböző ízléseknek felelnek meg, én a fényképezőhez illetve valósághoz közelebbi eredményt preferálom (nem feltétlen sony-s mélységekig, amit a hw és a sw még ki tud hozni a helyzetből még realisztikus szintig, azt tegye csak).

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák