Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WhiteWalker

    nagyúr

    válasz virkir #50 üzenetére

    Ebbe a mintában te is beletartozol , mivel fogadni mertem volna , hogy majd jön valaki és az ellenkezőjét állítja. :C

    Részemről a tények tények maradnak.

  • #78791680

    törölt tag

    válasz virkir #50 üzenetére

    Ezzel csak az a baj, hogy nagyon surun elofordulnak veluk gondok.
    Megkerdezhetem hogy melyik keszulekeket hasznaltad 4+ evig?

    Nagyon sok xiaomi van/volt a kornyezetemben, legtobben csak az araval elegedettek, persze vannak jo keszulekek is, de nalam pl a szuszogos redmi note 8 kiverte a biztositekot :)
    Egyebkent ezeket en peldaul tenykent allitottam, utana olvastam alaposan szakmai forumokon, utananeztem developereknel es ez egy tomeg-tapasztalat. Tudom, hogy rosszul esik amikor ezt mondjak valaki szeretett markajarol, de hangsulyoznam hogy nem azt mondtam hogy "szarok", hanem inkabb azt hogy nem ugyanaz a minoseg, csupan hasonloak az alap specifikaciok mint a tenyleges csucskategoriaknal.

    [ Szerkesztve ]

  • #78791680

    törölt tag

    válasz virkir #53 üzenetére

    Tech2 Laci tesztjeben szerepel a szuszogas, Lurdyban kerdeztem utana es azt mondtak az osszes modellnel ott van. Nalam ez mar olyan kritikus pont, ami miatt semmikepp nem vennem meg a telefont.
    Kozeppen meg kell nyomni es szusszan, rosszak az illesztesek illetve a ragasztas sem megfelelo helyen lett elvegezve. Konkretan ki lehet preseli a keszulekbol a levegot es az utana visszaszokik. Viz elleni vedelem szempontjabol ez eleg sulyos hiba.

    [ Szerkesztve ]

  • Fall-N

    veterán

    válasz virkir #53 üzenetére

    Már csak azért is vicces olvasni a Huawei cikk alatt a MIUI ekézését, amikor az EMUI egy az egyben MIUI copy. Az elején még nem volt semmi egyedi felület a telefonjaikon csak natúr droid. Később ígérték,hogy saját UI-t fejlesztenek ki Emotion néven, ez lett az EMUI. Ekkor már rég volt MIUI, sőt főzött ROM-ként a Xiaomi megalapítása előtt is. A ROM felépítésében és a témák struktúráján látni, hogy a MIUI-s mtz fájl szinte megegyezik felépítésében az EMUI-s hwt-vel. A többi ponton is megegyeztek a menüpontok. Persze mindkettő a sokadik verziónál tart így kicsit szétváltak. De ugyanúgy egymás ötletét veszik át. Például az EMUI 7 óta van app drawer és most teszteli a Xiaomi ugyanezt a kínai developer ROM-ban.

    Minőségi különbség sincs köztük, pedig volt és van is itthon Huawei és Xiaomi készülék nem is egy. Kijelző sárgulás is előfordult mindkettőnél.

    Az igaz, hogy régebben több beszállító miatt hullámzó volt a minősége modellen belül a Xiaominak, ezért is volt rájuk egy év gari csak. Most erre is jobban odafigyelnek és a garancia is két év lett. Az erőviszonyok meg változhatnak, mert hiába van pénz a Huaweinek ha Google csomag nem lesz. A saját Áruház is akkor jobb be ha valaki márkahű. Ki akarna alkalmazást vásárolni ha lehet hogy a következő készüléke nem Huawei lesz. Persze sok átlag embernek az is elég ha a Facebook a Messenger és az Insta fent lesz a Huawei boltjában.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák