Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #22 üzenetére

    8.9 colos mini kijelző nekem még netezésre sem jó, nemhogy filmet nézni....

    Sokaknak egy iPhone is tökéletesen megfelel utazás/várakozás közbeni videónézésre, és az elég messze van a 8,9 coltól. Van annak értelme, hidd el. Csak sokat kell vonaton, repülőn, hajón vagy bármi egyéb eszközön utazni, ahol elsőrangú az, hogy pici helyen is kényelmesen elférj.

    Én nem is értem mire jó egy netbook...

    Pont arra. Netezni egy olyan embernek, aki állandóan cipekedik, vagy netezni egy olyan embernek, aki bárhol szeretne netezni. Lófitty fogyasztás, minimális súly, ssd-vel zérus mozgó alkatrész, néma kuss és nem süti meg a tojásaidat.

    Témához: Szerintem ez valami rossz áprilisi kamu. Mi értelme az Androidot rákovácsolni egy netbookra (vagy még inkább, külön netbookot építeni hozzá), amikor (ha már no-fee OS-nél maradunk), ott van jópár Lin distró, amire a programellátottság is megfelelő.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #33 üzenetére

    Azért azt tegyük már hozzá, hogy amennyiért kapsz egy netbook-ot, annyiért az életben nem kapsz normális notebook-ot.
    Ha a cél az, amit netbook-kal is el lehet látni, akkor oda felesleges egy gagyi, recsegő-ropogó, 2 óra alatt lemerülő vacak.
    Ha meg teljesítmény és mobilitás kell egyszerre, az már nagyon durván nem az az árkategória.
    Tárhely meg minek kéne olyan hatalmas? Pár sorozatrész miatt? Ha annyira kell, vesz párezerért egy pendrive-ot, és viszontcsókolom. Egér megintcsak totál felesleges, mert mi olyat akarsz végezni egy netbook-on, amihez nem elég izgatni a tapit?

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #41 üzenetére

    Szerintem a 100 000 ft -os netbook, pont annyira gagyi alkatrészekből áll, mint egy 100 000 ft -os notebook..

    Ez már csak a kijelzők és az akksik miatt sem igaz. De ezt már előttem is írták.

    Egy 130 000 ft körüli notebook már megfelelő nemcsak netezésre, hanem egyéb hétköznapi tevékenységhez is.

    Hm? Attól függ, mit értesz hétköznapi tevékenységen. Mellesleg 130K környékén túl jó notit nem kapsz. Persze vadiúj termékről beszélünk.

    Apróbb feladatokra pedig, amire egy notesz való, nem kell nagy teljesítmény, viszont azért vannak határok.... A netbook már nem opció.

    Tényleg nem értelek. Miért ne lenne jó? Netezni tudsz? Tudsz. Olvasni tudsz rajta? Tudsz. Bele tudsz javítani két mondatba, ha valamilyen doksin kell változtatni. Bele. Pasziánszozni és egyéb időkitöltő vacakkal tudsz játszani? Tudsz. Meg tudsz nézni egy filmet/sorozatot? Meg. Még egy prezit is le tudsz rajta adni.
    Amúgy azok, akik olcsó notiként veszik, tényleg balfékek. Nyilván egy 21 colos notit meg nem azért veszek, mert könnyű vele futkározni :)

    Egyébként is, a piac szereti a netbookokat, viszik őket, mert sokaknak csak erre van szükségük (vagy szükségük van az egyéb cuccaik mellett egy ilyen ultramobil kütyüre is).

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz attila9988 #52 üzenetére

    A kijelző nagyobb volna

    Ha a kijelző nagyobb volna, akkor már nem ugyanarról a kategóriáról beszélünk, sem árban, sem méretben.

    a kezekő szervek pedig egy kezes használatra is alkalmasak lennének

    Mármint mit nem tudsz most egy kézzel vezérelni, a touchpad-et, vagy a billentyűzetet (egy website begépelése nem gond úgy sem).
    Ha meg konkrétan érintésérzékeny kütyükre gondolsz, akkor ott van az akksiidő, a gépelési probléma, na és persze az ár. Amúgy minden bizonnyal előbb-utóbb ebben a kategóriában is terjedni fog az ilyen megoldás is.

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák