Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz Tetsuo #23 üzenetére

    csupán arra hívjuk fel a figyelmet, hogy a nyugati légkör sokkal rosszabb, mint képzelitek

    Ez főleg akkor működik nagyon jól, ha nyugaton soha nem élt emberként olyanoknak mondod meg, akik viszont ott élnek, hogy milyen légkörben is élnek VALÓJÁBAN. :DDD

    DRM is theft

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz Tetsuo #23 üzenetére

    "A liberális demokráciákban 20 évre is lecsukhatnak, ha történelmi (politikai) dogmát vonsz kétségbe!"
    A keleti autoriter rezsimekben pedig jobb esetben ezt kapod, ha hangosan meg mered kérdőjelezni az éppen aktuális politikai vezetés döntésének helyességét. Rosszabb esetben kivégzik a családodat.
    Lehet választani...

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • Giovan!

    addikt

    válasz Tetsuo #23 üzenetére

    A liberális demokráciákban 20 évre is lecsukhatnak, ha történelmi (politikai) dogmát vonsz kétségbe!

    Pontosan melyik dogmáról beszélsz? Sejtem persze, de nem akarlak indokolatlanul megvádolni, szóval inkább rákérdezek.

    Az általad említett közösségi oldalak kvázi kommunikációs monopóliumok, ahol az egyszerű jobboldali megjelenést, népszerű témákat blokkolják, irányítva a közbeszédet, politikát, miközben balos tömeggyilkosokról, háborús bűnösökről, romboló eszmékről emlékezhetnek meg sokan ugyanott.

    Ezt megint nem tudom hova tenni. Mind Trump, mind Bolsanaro, de még BoJo is aktív a közösségi médiákban, terjesztik a jobboldali populista álláspontjukat, akkor meg miről beszélünk? Ja hogy a gyűlöletbeszédet nem tűri a facebook, mert nem akar folyamatosan perre járni? Szomorú... :U

    A liberális demokráciában működő médumok egyoldalúan, balliberális szemszögből mutatják az eseményeket.

    Megint nem tudod miről beszélsz. Nézz már rá egy Fox News adásra, vagy egy infowars "cikkre". Szerinted ezek balliberális szemszögből mutatják be az eseményeket? Tisztában vagy egyáltalán a szabad sajtó fogalmával?
    Nem ártana utána nézned, pontosan hogy is működik az USA-ban a sajtó szabályozása, mert eléggé torz kép él erről a fejedben.

    Putyinnak, kormányának és az orosz elitnek sok hibája van, leginkább az, hogy populista módon meglovagolják a sztálini romantikát és egyre pozitívabb színben tüntetik fel a kommunita rezsimet, de emellett nem hagyták lerabolni az országot és a hihetetlen amerikai nyomás alatt képesek voltak másik pólusként felállni geopolitikai, militáris szempontból - ez elemi érdekük.

    Szerintem meg inkább az az elemi érdeke az orosz embereknek, hogy egy prosperáló országban, és ne a létminimumért gürcölve éljenek. Az ország vezetése háborúsdit játszik (ami már a szovjeteknek is hogy bejött) ahelyett, hogy mondjuk a gazdaság diverzifikálására fordítaná a forrásait, és az általános jólét megteremtéséért, vagy legalább az emberek életszinvonalának emeléséért küzdene.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák