Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • motorhead

    aktív tag

    válasz azbest #58 üzenetére

    "Viszont hallani olyan esetekről is, amikor a külföldről rendelt használt és tényleg olcsó dolgot irreális árra becsülnek a vámon, nameg hogy a posta is felszámol fix díjat a vámkezelésre ilyen esetben, pedig az ügyfélt küldözgetik a vám és a posta közt az űrlapokkal. Ez még inkább lehúzás szagú."

    Ez azért nem lehetséges mert ha valamit vámolnak akkor számla alapján teszik nem hasra ütés szerűen becsülik meg az árát.Ebből kifolyólag az áfát is a számla alapján számolják.
    Tehát ez a hallani ilyen meg olyan dolgokról mint a legtöbb esetben humbuk.Sok éves ebay-es tapasztalattal csak nevetni tudok az ilyeneken.
    Akit bővebben érdekel a téma, mármint az ebay-es vásárlás az nyugodtan megkeresheti az erről szóló topicot, ott sok segítőkész emberke van.

    Más valaki írta, hogy plusz áfa plusz vám és már nem éri meg. Nos az esetek 99%-ára ez NEM vonatkozik, de aki ebben a hitben él az nyugodtan vásároljon dupla áron bármilyen terméket magyar országon, tized olyan kínálatból.

    Nem a hazai kereskedelem ellen beszélek, én is abban dolgozom. De mint azt valaki lejjebb nagyon okosan leírta, ha tehetem olcsóbban vásárolok, nem vagyok köteles az itteni kereskedők 100%-os hasznát eltűrni.
    Én spec.sokat tanultam a kinti kereskedelmi hozzáállásból, elárulom ez még itt bőven balkán, bár már vannak jól fejlődő kereskedelmi cégek akik rájöttek a dolog lényegére.

    [ Szerkesztve ]

    ..--OLDSCHOOL FOREVER--..

Új hozzászólás Aktív témák