Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz fordfairlane #15 üzenetére

    "Miért kell megváltoztatni a facebook jelszót ilyen esetben?"
    Pontosan ez a kérdés merült fel bennem is. :K

    Nem mintha ártana alkalmanként egy jelszóváltoztatás, de azért talán egy IT café-jellegű oldalon nem kéne keverni a szezont a fazonnal.

    (#42)+(#46) .tnm :
    "vagy a FB API-val van valami nagy (koncepcionális) baj, vagy egyből törölni kéne azokat az app-okat, amelyek ilyet csinálnak (egyből=5-10 percen belül felfüggesztenék az app-ot, egy napon belül eldöntenék, hogy törlendő-e, vagy félreértés volt)."
    "a tartalom nem zárt, de annak, hogy kinek van jog a nevedben lájkolni, megosztani annak zártnak kéne lennie. és technikailag sem megoldhatatlan, csak vagy a lájkolást/megosztást kéne kétlépésessé tenné, vagy szűrni kéne azokat az oldalakat, amelyekről kiderül, hogy visszaélnek a funkcióval."
    Igen, jól látod, sajnos koncepcionális baj van, amikor lehetőség van lazán elrejteni minden jöttment kretén útszéli webvérpistinek bezárógombok/linkek mögé egy lájk-gombot. Pont emiatt, meg azért, mert manapság a domainbérlés is nagyon gyors, "filléres" folyamat is tud lenni, nehéz gátolni az ilyenek terjedését.
    Nyilván viszont ha minden lájkolás kétlépéses lenne (tehát például visszakérdezne, hogy biztosan akarod-e lájkolni), akkor azzal fékezve lenne a "lájkolom-és-továbblépek"-mánia, azt meg a Facebook nyilván nem akarja.
    Ebből következően a megoldást valami olyasmiben látnám, hogy valami minimális megbízhatósági szintig (mondjuk akár lájkokban, megosztásokban mérve) valóban kétfaktoros lenne a lájkolhatóság, de akkor arra meg az lenne a reakció, hogy akkor a "kezdők" vannak háttérbe szorítva, mivel az ember lehet, hogy már egy kétlépéses folyamatban el is kezd gondolkodni, és azt meg az emberek általában nem szeretnek. ;] Ilyenkor lehet, hogy meggondolja, akarja-e valóban lájkolni, tényleg jó-e ez a tartalom, mit látnak az ismerősök, és ugye akkor már lehet, hogy hagyja a francba. Na egyébként hozzáteszem, ez lenne a normális, hogy kétfaktoros a dolog, akárcsak a megosztás (ahol először megadhatod, milyen üzenettel szeretnéd megosztani, és csak utána mész a megosztást jelző gombra, ezért az már egy fokkal időigényesebb folyamat). Ha valahogy meg is oldanák, hogy ne legyen elrejthető, úgyis meg lenne kerülve.
    Szóval nincs megoldás. ;]

    Van viszont DoNotTrackMe, Ghostery és egyéb, ezekhez hasonló, ügyes megoldások, amelyekkel nagyobb mértékben elkerülhetők az ilyen problémák.
    Csak azt nem értem, miért nem ajánlanak utólagos kezelgetések helyett inkább valami körkórkép keretében, több böngésző bővítményei körül szétnézve ilyen jellegű megoldásokat is.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák