Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • psyho85

    aktív tag

    válasz dudika10 #29 üzenetére

    @Dudika10: Akkor a táblázat már be is került, mert ide beírtad :) ! Akit nem igazán érdekel a dolog, az úgyse jut el idáig, tehát nem is kell a cikkbe ilyesmi! Az Asus és Creative kártyák azért nem kerültek be, mert megtalálhatóak a legtöbb webshopban, tehát inkább arra kell felhívni a figyelmet, hogy azoknál néha olcsóbban, a lényegre koncentrálva van jobb is. Az arany csatlakozóval meg az van, hogy akkor ér valamit, ha a kábelhez is megfelelően csatlakozik.

    @Ba Cy Lus: és mi van mögötte? És hogy sikerült az oversampling-et kiiktatni? És meghallgathatom-e? :DDD

    @eclipse006: Örülök, hogy segített a dolog! A szobáról szóló részt ugye azzal is kezdtem, hogy nem egyszerű a dolog. :(

    @Villamos: Mint mondtam, ez az egész baromira szubjektív. Azért majd ha teheted, látogass egy rendes HI-FI üzletbe, ahol meg lehet hallgatni a dolgokat. Az még ingyen van.

    @huskydog17: :R

    @pee13 #43: Erre én is gondoltam, de ugye mint írva volt, millió apró dolog kimaradt még... Nekem is cserélni kéne, de ugye a lustaság...

    Hajrá profik, tessék segíteni az erre járó kezdőknek!

    [ Szerkesztve ]

    Álmában nagy folyó volt, de amikor felébredt, maradt kis patak. S csak csordogált tovább, mint könny az arcon, az óriás fák alatt.

  • Shufny

    őstag

    válasz dudika10 #47 üzenetére

    Az egy dolog, hogy valakit nem érdekelnek a legapróbb részletek, de van egy igen nagy szakadék, aközött a szint között, amit legalább a 90% képvisel a telefonról "zenehallgatással", és az 5000 ft -os 2.1 (de az 50.000 5.1 -ek se jobbak mondjuk zenére), és a hibavadász fanatikusok szintje között.

    [ Szerkesztve ]

  • DBob

    őstag

    válasz dudika10 #47 üzenetére

    Szerintem félreértetted amit írtam ;]

    Akkor megpróbálom lightosan kifejteni anélkül hogy flame lenne belőle:

    A zenét inkább hallgassuk, mint badarságokat írjunk róla. Inkább hallgassuk, mint az elméleti alapokat a zenénél a bitekkel kezdjük, és folytassuk a "bit-mélységgel", sacd vs. veszteségmentesség témával, sacd-vel mint a flac következő állomásával, stúdiókártyákkal otthonra (asioval, mert enélkül nincs zeneHALLGATÁS otthon) ahol fontos tényező zenehallgatásnál a ki-bemenetek száma, az "standard" méretű interconnect kábelekkel ahol ofc kábellel barkácsolunk otthon, szimmetrikus interconnect ilyen mértékű hangoztatásával, elöregedő ickkel, a hangfallal ami a legfontosabb láncszem (véletlenül sem a doboz, amiben hallgatjuk, aka. szoba) és elhagyhatatlan téma zenehallgatásnál a mély, a mély, és a mély, és továbbra is a hangfallal ahol az utak száma a hangszórók számát jelenti és ahol 3 részből áll a hangszóró, aminek egyik részét a mágnes "rángatja", a szobával ahol csak az nem teljesen objektív hogy merre néz a doboz..és legvégül de nem utoljára a hangfalkábel ahol "Jó nekünk a 1,5mm-es átmérőjű, sodort szálakból álló OFC kábel."

    Remélem így már jobban érted amire utaltam. Persze ez csak továbbra is egy segglyuk a sok közül.
    Persze én sem tartok ott hogy kellő tisztelettel tudjak a témáról objektíven írni, és valószínűleg nem is fogom ezt elérni. Ehhez felbecsülhetetlen mennyiségű tapasztalat és pártatlanság kell. Ahogy ba cy lus írta, ott a hfm ha valaki olvasni akar a témáról és művelődni, mint sem hallgatni a zenét.

Új hozzászólás Aktív témák