Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    "Magyarország kedvenc zenei YouTube-videói 2013-ban"
    Kikérem magamnak!
    Semmitmondó, ötlettelen! Olyan rossz, hogy vallatni lehet ezzel a listával.
    Hol vannak már azok a 80-as 90-es évek... :)

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz dabadab #23 üzenetére

    Senki nem állítja, hogy a 80-as és 90-es években minden zene jó volt, természetesen akkor is voltak élvezhetetlen, rossz zenék, de azért nem lehet egy napon említeni ezzel a szenny áradattal ami ma van.
    Manapság szinte egy olyan szórakozóhelyet nem találsz, ahol ne a rádióban szarrá játszott elektro, pop szar menne, mondjuk ez megint más dolog.

    Én mondjuk nem voltam soha nagy Rock zene rajongó, de a 80-as 90-es Rock zenei felhozatalból még nekem is tetszett jó pár zene. Mint nem Rock zene kedvelő is hallom, hogy mennyivel rosszabb a mai.
    Metallica, Nirvana, Guns N Roses, Rage Against The Machine, csak, hogy párat említsek, ezek anno tetszettek.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz dabadab #27 üzenetére

    Épp ez az, hogy nem volt ilyen szenny áradat. Tudod amikor az MTV zenecsatorna még zene csatorna volt, nem pedig idióta terhes tiniket mutogattak rajta, akkor picit más volt. A slágerek között is sok jó zene volt, nem úgy mint ma.

    Hidd el nem hallgatok én önszántamból mai szennyet, inkább legyen csönd, de egyszerűen nem lehet kikerülni, bárhova elmegyek ismerősökkel, akár egy sörözőbe, ha megy a rádió már ömlik a mocsok. Mindig belebotlik az ember.

    Most zenei stílusokba meg nem érdemes belemenni, mert mindenkinek más az ízlése, de szerintem általánosságban elmondható, hogy akár Metal, akár Hip-Hop, akár RnB, akár Elektronikus, akár Pop, minden kategóriában sokkal jobbak voltak a 80-as 90-es zenék. De az igazat megvallva nekem a 70-es Disco zenék is bejönnek.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz dabadab #27 üzenetére

    A youtube-nak ehhez semmi köze. Azon azt nézel meg amit akarsz. Örülök neki, hogy van, rengeteg régi zenére bukkantam a segítségével, amiket vagy elfeledtem, vagy anno nem is ismerhettem meg, mert nem jutott el hozzám a 90-es években. A baj a tv-vel, rádióval,szórakozóhelyekkel stb. van.

    Glenda: Én sem vagyok Doors rajongó, csak láttam egy dokumentumfilmet a Jim Morrisonról.

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz dajkopali #43 üzenetére

    Szerintem nézz végig a mai elkorcsosult fiatalokon és magad is megkapod a választ. Sokkal több a vézna, ratyigyerek mint amikor én tini voltam a 90-es években, ezt nem a nosztalgia mondatja velem, ez a valóság. Ez a nyegle f@szbúk generáció eléggé gázos, véleményem szerint. A másik meg, nézd meg a felsőoktatást, Dunát rekesztesz a "diplomás semmirekellőkkel" én csak így hívom a semmihez nem értő menedzsereket. Azzal a céllal mennek főiskolára, hogy valahogy elvégzik, csak, hogy később kevés munkával keressenek sok pénzt. Nem az a cél, hogy tán élvezzék, szeressék azt amit csinálnak, mert ugye jók csak így lehetünk egy szakmában, tisztelet a kivételnek.
    De még a komolyabb, nem büfé szakra járók között is sokkal több a tudatlan mint régen. Ha nem magam látom, nem hiszem el, hogy egy vetélkedős műsorban a második éves építészmérnök hallgató nem tudta a másodfokú egyenlet képletét.
    Ettől függetlenül van igazság abban amit mondasz, de sok olyan változás is van negatív irányban, ami bizony sokkal rosszabb mint régen. Nem lehet mindenre legyinteni, hogy mindig mindenki azzal jön, bezzeg az én időmben...

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Neurotoxin #74 üzenetére

    Pont ez az, hogy szinte 1 sem. Viszont ha 80-as vagy 90-es klasszikusokról van szó, bármilyen stílusban, temérdek számra emlékszenek az emberek.
    Madonna egy érdekes személy, a régi zenéit nagyon kedveltem, de az újabbak kb egy szinten vannak a mai mocsokkal.

    Ezt sem lehetett kihagyni. :)

    Kopi31415: Van igazság ebben is, mindenkiben van nosztalgia és idővel sok minden megszépül, de nem lehet mindent ezzel magyarázni, sajnos sok változás van ami nagyon nem jó és régen jobb volt. Ezen lehet vitázni, attól ez még így van. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Poostcard #107 üzenetére

    Azért ma is meg van a fiatalok között az a réteg akit mélyebben érdekel az informatika, de ettől függetlenül valóban igaz amit leírtál.

    Bár nagyon sok értelmes dolgot is lehet az internetről olvasni, meg van a maga veszélye. A gyerekek és tinik, túl fiatalon találkoznak olyan információkkal, emberekkel, akikkel nem kéne. Szerintem az internet robbanásszerű elterjedése óta kezd a fiatalság is egyre gázosabb lenni, véleményem szerint van összefüggés. Az ,hogy lassan az egész világ a facebook-ról szól és ennyire gyorsan terjednek az információk, mind hozzájárulnak ehhez a degenerált viselkedéshez. Ha megnézzük a facebook-ot, illetve az oda regisztrált emberek döntő többségét, akkor tulajdonképpen azt láthatjuk, hogy mindenki egymást akarja túllicitálni. Mindenki szépnek, gazdagnak akar tűnni, de a legnagyobb probléma azzal van, hogy a felnőttek is! A fiatalok ezt látják, hogy az élet erről szól, az a király aki gazdag és szép. Most nagyon általánosítva írok, de döntő többségében ez van, tisztelet a kivételnek. A legtöbb ember jóval többnek akarja mutatni magát mint ami valójában, olyan emberek is akiket ismerek 20 éve és mindig is tudtam, hogy egy csóró volt, ma is az, de a facebook-on megjátssza magát. Esze sem volt sok, se intelligenciája, de a sok idézettől amiket megosztogat baromi műveltnek képzelheti magát, miközben szerintem maga sem érti miket osztogat meg, maximum a nagyon bugyuta idézeteket. Ilyen emberekkel szerintem Dunát lehetne rekeszteni, biztos vagyok benne, hogy bárki ismerősei között van ilyen. Félreértés ne essék, nem azt mondom, hogy a facebook maga az ördög, én is használom, a probléma azzal van, hogy a legtöbb ember nem arra használja amire való. Egyszerűen elképedek rajta, hogy annyi rengeteg ember nap mint linkelgeti be azt a sok baromságot, töltögetik fel a képeket a mindennapjaik lényegtelen részleteiről és nem unják! Az embereket egész nap azt foglalkoztatja, hogy hány lájkot kap a képére vagy videójára.Félelmetes. Totális elbutulás.
    Persze mivel a mai világban sok ember vállal külföldön munkát, így tényleg nagyon hasznos is tud lenni egy ilyen oldal mint a facebook, hogy tartsuk a kapcsolatot, de ez ami manapság megy, bőven túlmutat a távoli ismerőseink kapcsolattartásán. Persze nem csak ez a gond, ott vannak a netes társkeresők is, ami aztán tényleg nem túl rózsás képet fest a mai fiatalokról. Alig 20 éves lányok hirdetik magukat úgy, hogy a barátjukkal harmadikat keresnek. Lányt is fiút is. Elképedtem ezen is. És ez a valóság! Ráadásul sok fiatal lány úgy gondolja ez baromi menő, hogy ő tulajdonképpen egy k.rva.

    Nem azt mondom, hogy régen az emberek szentek voltak, akkor is megvoltak a csibészségek, de ennyire nem volt felszínen a kivagyiság, sokkal többet számítottak az emberi értékek és a társkeresés sem az internetről szólt.

    Ma már az internet baromi olcsó, az utolsó putriba is bekötik, az okostelókat, tableteket is utánunk hajigálják, nem csoda, hogy a gyerekek is egész nap ezen lógnak. Ráadásul még ez sem elég, folyamatosan gyorsul, mindenhol jelen vannak ezek az eszközök, lassan már álmunkban is online-ok leszünk, de ez sok jót nem fog szülni az biztos.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Plazmacucci #110 üzenetére

    Az a baj, hogy ma már a hétköznapi unalmas, egyre extrémebb az élet, ugyanakkor egyre bugyutább is. A népbutító műsorok is része ennek az egésznek.

    Én azt vallom, hogy az embernek ki kell mennie a természetbe, okosteló kikapcsol és egy hatalmasat túrázni gyalog vagy kerékpárral. :) Bárhova megyünk, mindenhol az agyzsibbasztó és erőszakos reklámok, csak a természetben lehet kikapcsolódni. Én így gondolom, az ad utána annyi erőt, hogy csak kinevessük ezt a sok népbutító hülyeséget és minket ne szippantson be a mocsok.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Glenda #113 üzenetére

    Ilyen mocsok műsorok mint manapság, azért régen nem voltak. Ez mondjuk nem azt jelenti, hogy nincs már jó, de éjjel nappal budapest és édes élet szintű műsorokat ha rajtam múlna, biztos nem engednék képernyőre. Pláne nem főműsoridőben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák