Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erick_b

    tag

    válasz dajkopali #43 üzenetére

    + 1000 rögtön annyira irritál engem ez a régen jobb volt szöveg. (de hogy mondjak én is egy ilyent régen legalább 50+-os kellett legyél, hogy elkezd ezt a régen jobb volt szöveget ma meg már 20 évesek is előveszik)

    "Ha a világ fejlődését az én technikai érdeklődésem mozgatná, még nem találták volna fel a kereket. – mondta egy ismerősöm, majd hozzátette – és azt hiszed, akkor valamivel is rosszabb lenne a helyzet?"

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz dajkopali #43 üzenetére

    Szerintem nézz végig a mai elkorcsosult fiatalokon és magad is megkapod a választ. Sokkal több a vézna, ratyigyerek mint amikor én tini voltam a 90-es években, ezt nem a nosztalgia mondatja velem, ez a valóság. Ez a nyegle f@szbúk generáció eléggé gázos, véleményem szerint. A másik meg, nézd meg a felsőoktatást, Dunát rekesztesz a "diplomás semmirekellőkkel" én csak így hívom a semmihez nem értő menedzsereket. Azzal a céllal mennek főiskolára, hogy valahogy elvégzik, csak, hogy később kevés munkával keressenek sok pénzt. Nem az a cél, hogy tán élvezzék, szeressék azt amit csinálnak, mert ugye jók csak így lehetünk egy szakmában, tisztelet a kivételnek.
    De még a komolyabb, nem büfé szakra járók között is sokkal több a tudatlan mint régen. Ha nem magam látom, nem hiszem el, hogy egy vetélkedős műsorban a második éves építészmérnök hallgató nem tudta a másodfokú egyenlet képletét.
    Ettől függetlenül van igazság abban amit mondasz, de sok olyan változás is van negatív irányban, ami bizony sokkal rosszabb mint régen. Nem lehet mindenre legyinteni, hogy mindig mindenki azzal jön, bezzeg az én időmben...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák